Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Biljardiseura Pirkanmaan Pool ry.

Pirkanmaan Pool ry. on Pirkanmaalla toimiva biljardiseura, joka perustettiin vuonna 1990. Vuoteen 1997 asti PM-Pool toimi Suomen Biljardiliitto ry:n alaisena seurana järjestäen pool-biljardin kansallisen ja jopa SM-tason kilpailuja. Sittemmin Pirkanmaan Pool ry. on panostanut enemmän pirkanmaalaisiin biljardiharrastajiin, kehittäen määrätietoisesti pelipaikkoja, ohjaten ja opettaen uusia lajin ystäviä sekä pyörittänyt Pirkanmaan Pool-liigaa ja Tampereen Resulttia Solutions -junnubilisliigaa.

Olemme saaneet luotua mahtavan yhteishengen pelipaikkojen kesken erilaisilla tempauksilla, mm. biljardiviikolla, josta pirkanmaalaiset saivat maanlaajuista kiitosta. Ikimuistoisia tapahtumia on tarkoitus järjestää jatkossakin.

Kysy rohkeasti halutessasi lisäinfoa, olipa kyseessä sitten biljardi tai Pirkanmaan Pool ry:n toiminta. Voit myös kysyä ja vaihtaa ajatuksia biljardikeskustelupalstalla!

Pirkanmaan Pool ry:n yhteystiedot

Pirkanmaan Pool ry.
Sami Saariaho
Hämeenpuisto 40 A 3
33200 Tampere

Sähköposti: pmpool@pirkanmaanpool.fi
Internet-sivut: www.pirkanmaanpool.fi
 


 

Ylös

Yhdistyksen hallitus toimikaudella 2017-2019

 

Laurila Markus, puheenjohtaja
Puhelin: 050 529 4456
Sähköposti: markus.laurila@pirkanmaanpool.fi

 

Laikkamaa Heikki, varapuheenjohtaja
Puhelin: 040 502 7080
Sähköposti: heikki.laikkamaa@pirkanmaanpool.fi

 

Kaivonen Tero
Puhelin: 040 557 5620
Sähköposti: tero.kaivonen@pirkanmaanpool.fi

 

Lahtinen Hannu, pelipaikkavastaava
Puhelin: 040 513 4300
Sähköposti: hannu.lahtinen@pirkanmaanpool.fi

 

Saariaho Sami, rahastonhoitaja
Puhelin: 050 326 3013
Sähköposti: sami.saariaho@pirkanmaanpool.fi

 

Salonen Mika, Internet-vastaava / webmaster
Puhelin: 045 672 6722
Sähköposti: mika.salonen@pirkanmaanpool.fi

 

Vimpari Ari
Puhelin: 044 306 4083
Sähköposti: ari.vimpari@pirkanmaanpool.fi

 

 

Ajankohtaista

Pirkanmaan Pool -liigatiedote 9/2017

Pirkanmaan kilpailukalenteri, talvi 2017 - kevät 2018

Maratontaulukko päivitetty 11.09.2017

Viimeisimmät taulukot

Mest.sarja 22.09.2017
1. divisioona 22.09.2017
2. div. A 09.09.2017
2. div. B 09.09.2017

Loppupeliarkisto
Liigacup-arkisto
9-cupin arkisto
Maratontaulukko

Hae tulosarkistosta

Hakusanoiksi voit kirjoittaa esim. pelaajan tai joukkueen nimen. Voit myös hakea tiettyjä ottelutuloksia (esim. "Matti Meikäläinen 6-0").




Viimeksi keskustelua herättäneet aiheet

20.09.2017 klo 23:03
Viikkokisat Pub a'la Pispalassa 22.9.-17

18.09.2017 klo 12:46
Hervanta Open XVII 16-17.9.2017

14.09.2017 klo 12:58
kilpailukalenteri

Hae keskusteluista




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU