Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan Pool-liigan rankinglistat 2018-2019

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista 13.11.2018

 PelaajaOVH+E-EP
1.Luostarinen Jyrki, PPP 1880402024
2.Tuominen Janne, PPP 1981412324
3.Heiskanen Aki, Playboys77035421
4.Rossi Teemu, Hustlers770351821
5.Gustafsson Jesse, Hustlers871391421
6.Saarela Ville, PPP 1972372821
7.Saarinen Jani, BC Old Factory862382218
8.Luoma Anssi, BC Old Factory862352118
9.Karppanen Toni, Galaxie Losers862332418
10.Käpylä Harri, LYPP862352718
11.Virta Olavi, NB-Team651271315
12.Himanen Juhani, Välibaari 1752332215
13.Harkki Mika, LYPP752291815
14.Korkiamäki Ville, BC Old Factory853352615
15.Fredriksson Jyri, LYPP853282415
16.Lehtinen Tom, BC/X44020412
17.Mäntyniemi Mika, ProPool44020812
18.Kiiski Kimmo, Hustlers440201112
19.Granat Nico, Playboys54122912
20.Laine Ville, Hustlers541201512
21.Somero Sami, Hustlers642271512
22.Mäkelä Rami, NB-Team642242212
23.Haapasaari Jarno, NB-Team743242512
24.Sainio Juha, Small Boys844293012
25.Määttä Sakari, LYPP43117109
26.Sainio Markus, Playboys43119139
27.Sallinen Janne, BKS Starat53222179
28.Salonen Mika, ProPool53222209
29.Kaipainen Jukka, Piljardikerho53220189
30.Myllymäki Niko, BC/X53219179
31.Penttilä Erik, PPP 153218189
32.Hepo-oja Harri, Small Boys53217179
33.Räisänen Sami, Galaxie Losers63326239
 Nieminen Matti, ProPool63326239
35.Saariaho Sami, BKS Starat63322209
36.Vuorela Jarno, BC/X63323239
37.Jutila Jani, ProPool63322249
38.Alanen Sakari, Multsun Pantterit73429259
39.Korpisaari Pirkka, Piljardikerho73426269
40.Jylhä Timo, Multsun Pantterit73423269
41.Kaunisto Jaakko, Galaxie Losers73422289
42.Lahti Markku, Galaxie Losers83526339
43.Naparstok Ville, Hustlers2201046
44.Keskinen Kauko, Playboys2201076
45.Loppela Kimmo, BKS Starat3211486
46.Koivunen Ari, Piljardikerho42214156
47.Sacklen Timo, BKS Sankarit42212156
48.Hammoud Khaled, Välibaari 142210176
49.Mattila Samuli, BKS Starat52318216
50.Saarikko Juho, Piljardikerho52317216
51.Rantanen Jarmo, Välibaari 152315196
52.Ålander Jani, Multsun Pantterit62415256
53.Poussa Kalle, Multsun Pantterit72518306
54.Vehmaa Vesa, Small Boys72519326
55.Pöyri Henrik, BKS Sankarit82617376
56.Pöyhönen Aki, Playboys110503
57.Kivelä Jesse, Playboys110513
58.Jukkola Aki, ProPool110523
 Jefimoff Mikko, NB-Team110523
60.Moilanen Heikki, NB-Team110533
 Marjamäki Mikko, Piljardikerho110533
62.Virk Lavi, NB-Team110543
 Valkila Toni, ProPool110543
64.Hietanen Janne, Playboys211963
65.Stenfors Mikael, BKS Starat211973
66.Eskola Arto, BC/X211863
67.Morelius Jan, Piljardikerho211763
68.Lehtinen Anssi, Välibaari 1211773
69.Haapaniemi Mikael, BKS Starat211663
70.Övermark Eevertti, Playboys211793
71.Ristolainen Juha, Playboys31211123
72.Pajula Rami, BC/X31211133
73.Virtanen Juha-Pekka, BKS Sankarit31210123
74.Haikara Roni, BKS Starat3129123
75.Ahonen Pasi, NB-Team3127143
76.Kukkaisniemi Petri, LYPP41316153
77.Harjunniemi Kari, Välibaari 141312153
78.Virtanen Jarno, Piljardikerho41314183
79.Lahti Ville, BKS Sankarit41313193
80.Kotipuro Matti, BKS Sankarit41312193
81.Kaikkonen Risto, Small Boys41311193
82.Heinonen Jari, PPP 151417203
83.Nuolikoski Raine, ProPool51417243
 Nauha Janne, BKS Starat51417243
85.Keinonen Kari, BKS Sankarit61520273
86.Saarinen Kari, NB-Team61519263
87.Visakoivu Riku, Small Boys61514293
88.Forsman Janne, BKS Sankarit71615323
89.Ahonen Olli, BC/X81720373
90.Mäkelä Jesse, Välibaari 181714393
91.Keskinen Rami, LYPP101450
92.Moilanen Jyrki, NB-Team101350
93.Laurila Markus, Playboys101250
 Jylhä Klaus, Multsun Pantterit101250
95.Mantere Markus, BC Old Factory101150
 Mantere Antti, BKS Starat101150
97.Harainen Kalle, Välibaari 12027100
98.Hakola Pertti, Small Boys2025100
99.Vuori Lasse, BC Old Factory2023100
 Laikkamaa Heikki, BC/X2023100
101.Kätkä Pietu, BC/X2020100
102.Leppälä Eero, Galaxie Losers3037150
103.Forsten Jyri, Piljardikerho3036150
104.Heikkilä Ilari, BC/X4048200
105.Jutila Jori, ProPool4044200
106.Seppänen Miika, Piljardikerho50513250
107.Rajaranta Aku, BC Old Factory50512250

Ylös

1. divisioonan pelaajien rankinglista 13.11.2018

 PelaajaOVH+E-EP
1.Pärssinen Petteri, Ratsumestari 1990451727
2.Kellokoski Juha, Bäckkäri 1981422124
3.Rajala Jussi, PPP 3981432624
4.Herukka Marko, Bar Backyard 1972402721
5.Asplund Teemu, Bäckkäri 1972392621
6.Niemi Esa, Pool Fiction972412921
7.Toiviainen Teemu, VBK66030918
8.Nahkuri Veli-Pekka, VBK660301718
9.Taponen Arttu, BKS Sisukkaat761332218
10.Myllykangas Pasi, Suoraman Pub862352118
11.Laakkonen Mikko, Pool Fiction862362518
12.Huovinen Jarkko, VBK963422918
13.Pylkki Jonne, Ratsumestari 1963402818
14.Vankka Antti, Old Bronx 1963372918
15.Nykänen Mika, PC-Tasanne752292115
16.Pekkanen Pentti, FD Semafori853312515
17.Ampuja Tommi, FD Semafori853332815
18.Ahonen Pekka, FD Semafori853333015
19.Launo Jan, FD Semafori853323015
20.Vehmas Ville, Bar Backyard 1954382515
21.Jokinen Juho, Old Bronx 1954413015
22.Ranua Marko, Team Kädettömät954383315
23.Toikkanen Mika, BKS Sisukkaat541241112
24.Elmur Rabiah, GP Diesel541221612
25.Tanhuanpää Juha, Ratsumestari 1642281812
26.Puotiniemi Mikko, VBK642272212
 Nenonen Mikko, Bäckkäri 1642272212
28.Styrman Mikko, Pool Fiction642241912
29.Salonen Mika, TVB Blues642232112
30.Pääkkönen Lasse, PPP 3743272312
31.Paasivirta Aleksi, Team Kädettömät743302712
32.Mattila Elina, Bar Backyard 1743262612
 Kvick Toni, TVB Blues743262612
34.Karilainen Miika, PPP 3844272612
35.Ylimäki Olli, GP Diesel844293312
36.Ortiz Aleksi, Ratsumestari 1945303012
37.Laakkonen Janne, VBK3301579
38.Hirvonen Rauli, PC-Tasanne3301589
39.Meghjee Kasim, BK Nekala 23301599
40.Saari Juha, BK Nekala 253220189
41.Koskimäki Hannu, Team Kädettömät53220199
42.Siekkeli Jussi, Suoraman Pub53219199
43.Kärkkäinen Tommi, Tampereen A-Kilta53218209
44.Salo Oskari, BK Nekala 263324269
45.Pakkanen Heikki, TVB Blues73430299
46.Ohra-Aho Toni, Suoraman Pub73426289
47.Viksten Mika, Tampereen A-Kilta73426299
48.Laaksonen Risto, PC-Tasanne73425299
49.Nurminen Juha, PC-Tasanne83531289
50.Kolehmainen Tomi, Old Bronx 193627369
51.Niskanen Teemu, VBK32113126
52.Pasanen Tomi, Suoraman Pub32111116
53.Hurmansalo Jukka, BKS Sisukkaat32110106
54.Tyyskä Lauri, PPP 342214116
55.Putaja Mikko, Tampereen A-Kilta42214156
56.Suutari Jaakko, TVB Blues52322216
57.Mesiranta Ville, Bar Backyard 152321226
58.Jääskelä Petri, PPP 352319226
59.Granroth Tommi, BK Nekala 252318226
60.Nurminen Ossi, PC-Tasanne52317216
61.Hirvonen Ari, GP Diesel52315206
62.Vuopponen Arto, BK Nekala 262422256
63.Virkki Jyri, BKS Sisukkaat62419236
64.Rantanen Kati, Team Kädettömät62418246
65.Haverinen Aki, TVB Blues72522296
66.Mäkiranta Ari, GP Diesel72521286
67.Jokinen Markku, Tampereen A-Kilta72518326
68.Rosenius Marko, Tampereen A-Kilta92725406
69.Niikkonen Ari, BKS Sisukkaat110523
70.Autero Topi, FD Semafori110533
71.Lahtinen Harri, Suoraman Pub110543
72.Vilen Marko, Pool Fiction211963
73.Onjukka Juha, GP Diesel211893
74.Rytinki Tero, Tampereen A-Kilta211683
75.Laine Mika, Bar Backyard 1211583
76.Paasivirta Vesa, PPP 331212123
77.Johansson Ville, TVB Blues31212133
78.Mustasilta Timo, Bäckkäri 13127103
79.Haapanen Kari, Ratsumestari 13128133
80.Karttunen Juhani, Suoraman Pub3127123
81.Ketonen Mika, GP Diesel3126113
82.Kultalahti Mika, Bäckkäri 151416213
83.Kuusniemi Tapani, BKS Sisukkaat51417233
84.Talvio Kai, BKS Sisukkaat51414213
85.Pihkala Vesa, PC-Tasanne51416243
86.Isoniemi Tomi, GP Diesel61511273
87.Hirvonen Jussi, Suoraman Pub71620323
88.Törmä Janne, Old Bronx 191819443
89.Niska Mikko, VBK101350
 Majuri Pertti, Tampereen A-Kilta101350
 Kunnola Pekka, VBK101350
92.Joki Jesse, Bar Backyard 1101250
93.Ylämäki Pekka, Bar Backyard 1101150
 Virta Pentti, Tampereen A-Kilta101150
 Rantanen Rauli, TVB Blues101150
 Puotiniemi Eemeli, VBK101150
 Laaksonen Riku, PC-Tasanne101150
98.Virta Joni, Suoraman Pub2025100
 Saari Jani, BK Nekala 22025100
 Lahti Keijo, Bar Backyard 12025100
101.Savolainen Joni, Team Kädettömät2024100
102.Nurmi Miro, Team Kädettömät2022100
103.Kyrönlahti Juha, FD Semafori3035150
104.Seppälä Joni, BKS Sisukkaat40411200
 Pitkänen Mikko, BK Nekala 240411200
106.Lehtonen Toni, Bäckkäri 140410200
107.Kivikko Hannu, Team Kädettömät50519250
108.Huttunen Kalle, Pool Fiction50512250
109.Reponen Aki, BK Nekala 25052250
110.Änkö Markus, Pool Fiction60616300

Ylös

2. divisioonan A-lohkon pelaajien rankinglista 13.11.2018

 PelaajaOVH+E-EP
1.Lunden Marko, PPP 2660241018
2.Penttinen Timo, Pooligans55020515
3.Vainio Kari, Ratsumestari 2752241915
4.Kiviaid-Rantanen Maris, PB Diesel44016912
5.Kalho Mika, PPP 2541191212
6.Helmi Murad, Bertelin Jekku541171512
7.Mikkonen Hannu, Ratsumestari 2642211412
8.Suutari Mika, Old Bronx 2642211512
9.Salovaara Pertti, Välibaari 2743241812
10.Savolainen Severi, Saluunan Sheriffit 2743201612
11.Ylä-Häkkinen Jarkko, Pooligans3301229
12.Tuomi Miikka, Pete Pool3301289
 Malinen Martti, Pete Pool3301289
14.Jokinen Hannu, Ratsumestari 24311459
15.Mäkinen Jarno, KööGB4311579
16.Järvinen Matti, PB Diesel4311469
17.Rajala Jonne, Pooligans43114109
18.Sundell Heikki, Pete Pool43113109
19.Janhunen Janne, Allaspojat53217129
20.Ruusuvuori Hannu, Välibaari 253217149
21.Helenius Sami, Ratsumestari 263316149
22.Leino Jari, Old Bronx 263316169
23.Väätäinen Minna, PPP 263315179
24.Rasa Mika, Bertelin Jekku220816
 Martikainen Kari-Pekka, PPP 2220816
26.Pitkänen Jouko, Pispalan Köö220856
 Erickson Samuel, Bertelin Jekku220856
28.Korhonen Niko, Allaspojat3211066
29.Järvinen Olli, Pooligans3211186
30.Salonen Mika, Pooligans3211076
31.Salmela Marko, Pooligans3211086
32.Mustonen Sanna, PB Diesel321976
33.Ruskeeniemi Jyri, Saluunan Sheriffit 2321996
34.Hursti Ville, PPP 242213106
35.Palmi Marko, Pete Pool42211106
36.Leskinen Seppo, Pispalan Köö42214146
37.Mäennenä Tapio, Pete Pool42213136
38.Patrikainen Arto, Pispalan Köö42211126
39.Valkeejärvi Risto, Pete Pool42211136
40.Lunden Noora, PPP 24229126
41.Siurola Kristiina, KööGB42210146
42.Karimaa Antti, PB Diesel4228136
43.Pajunen Kari-Tapio, Allaspojat52315166
44.Koivula Jarmo, Allaspojat62417206
45.Sundell Lassi, Saluunan Sheriffit 262415206
46.Häkkinen Petri, Välibaari 262413186
47.Saranko Joni, Old Bronx 262411206
48.Salmi Susanna, Välibaari 2110403
 Laitinen Keijo, Välibaari 2110403
50.Turpeinen Rikke, KööGB110413
 Penttinen Henri, Bertelin Jekku110413
 Kostiainen Jukka, Pispalan Köö110413
 Isoviita Jani, Saluunan Sheriffit 2110413
54.Nieminen Arto, Pispalan Köö211643
55.Salmi Iiro, Bertelin Jekku211673
56.Aaltonen Mika, Välibaari 2211453
57.Tuohisto Jani, Ratsumestari 2211573
58.Honkala Teemu, Old Bronx 2211463
59.Neijonen Asko, Pooligans312893
 Multanen Kati, KööGB312893
61.Neuvonen Emilia, KööGB3128103
62.Suovaara Herman, Välibaari 23128113
 Peltonen Jari, Bertelin Jekku3128113
64.Holma Anton, Bertelin Jekku3127103
 Aaltojärvi Pasi, PB Diesel3127103
66.Kesseli Rauno, Pete Pool3127113
67.Annola Aleksi, Saluunan Sheriffit 241311123
68.Pajunen Jouni, Allaspojat4137143
69.Tykkyläinen Reijo, Pispalan Köö51411183
70.Suominen Niina, Bertelin Jekku61513213
71.Ruokonen Sari, KööGB61512203
72.Selin Carita, KööGB6159223
73.Soininen Pia, KööGB101340
74.Pakarinen Heikki, Pispalan Köö101240
 Pajunen Vesa, Allaspojat101240
76.Susi Taru, PB Diesel101140
 Seppälä Riku, Old Bronx 2101140
 Mustakangas Sari, Old Bronx 2101140
79.Tsutsunen Juha, Ratsumestari 2101040
 Paasivirta Kirsi, PPP 2101040
81.Uusitalo Tina, PB Diesel202580
 Lindeman Kai, Old Bronx 2202580
83.Rajala Jani, Ratsumestari 2202480
 Häkkinen Tommi, Saluunan Sheriffit 2202480
85.Viitaniemi Jukka, Pispalan Köö202380
 Salo Miika, Saluunan Sheriffit 2202380
87.Laaksonen Vilppu, Välibaari 23038120
88.Peura Mika, PB Diesel3037120
89.Järvenpää Jere, Pete Pool3034120
90.Rytkönen Riku, Saluunan Sheriffit 23033120
91.Suuronen Hannu, Pispalan Köö3031120

2. divisioonan B-lohkon pelaajien rankinglista 13.11.2018

 PelaajaOVH+E-EP
1.Virtanen Veka, Team Milla55020415
2.Halme Olli, Saluunan Sheriffit 1651231315
3.Huhkamo Marko, Bertelin Pommi44016112
4.Järvinen Juha, Team Milla541191012
5.Virtanen Esa, Bertelin Pommi541181012
6.Pitkäranta Mika, Saluunan Sheriffit 1642211412
7.Järvilehto Pasi, Brick House642191512
8.Honkaluoma Jukka, BTV3301279
9.Korhonen Jussi, BTV3301289
10.Kyrö Antti, Musta Ysi4311479
11.Mäkelä Valtteri, Bertelin Pommi4311489
12.Pehkonen Janne, Brick House4311399
13.Hänninen Arttu, Brick House53217129
14.Lehtonen Mika, BC Penthouse53215139
15.Leinonen Jaakko, BKS Superit53215159
16.Koivisto Anton, Musta Ysi53215169
17.Kokko Markku, BC Penthouse63317149
18.Junkala Niko, Brick House63314169
19.Montonen Tommi, BTV220816
20.Ristilä Riku, Backyard Predators220846
 Hänninen Isto, Ratsumestari 3220846
22.Mäkinen Mika, BTV3211176
23.Sharif Hassan, Ylävoima3211066
24.Lindroos Jan, Team Milla321956
25.Naumanen Tommi, Ratsumestari 33211186
26.Savolainen Miika, Brick House3211086
27.Niemi Jari, BKS Superit321986
28.Männistö Valtteri, BTV3219106
 Anttila Juho, BKS Superit3219106
30.Rakkolainen Henrik, Musta Ysi42214106
31.Kruusmaa Priit, Ratsumestari 34221296
32.Vimpari Ari, BTV42213116
33.Sillanpää Emilia, Ratsumestari 342212116
 Niemi Juuso, Backyard Predators42212116
35.Hupli Hannu, BKS Superit4221096
36.Boren Arttu, Ylävoima42212136
37.Halonen Kari, Ylävoima42211136
38.Nieminen Esa, BKS Superit52315176
39.Halme Terhi, Backyard Predators52313186
40.Hakkarainen Jouko, Saluunan Sheriffit 162417206
41.Mäkinen Sami, Backyard Predators62415206
42.Näsi Mikko, BC Penthouse62411196
43.Tuppurainen Juho, Bertelin Pommi110413
 Karonen Joona, Musta Ysi110413
 Jokinen Janne, BC Penthouse110413
46.Saarinen Eljas, BKS Superit110423
 Aarnio Matti, Ylävoima110423
48.Roviomaa Johannes, Musta Ysi110433
49.Salonen Sulo, Team Milla211773
50.Leppänen Rauno, Backyard Predators211453
 Halme Antti, Backyard Predators211453
52.Huhtala Lassi, Musta Ysi211473
53.Sihvola Tuukka, Ylävoima31210113
54.Rehn Marek, Ylävoima312683
55.Tuominen Tuukka, Team Milla312693
56.Kivelä Janne, Musta Ysi312593
57.Taffes Jonas, Ylävoima3126113
58.Salakari Jari, Bertelin Pommi41312133
59.Lamppu Pete, Bertelin Pommi41311153
60.Suokas Sebastian, Bertelin Pommi4138123
61.Seppälä Toni, Saluunan Sheriffit 15148193
62.Saarinen Hannu, BC Penthouse61516223
63.Palmu Netta, Backyard Predators6159233
64.Mirzaei Amirhossein, Saluunan Sheriffit 1101340
65.Virtanen Vesa, Team Milla101140
 Nyyssönen Mika, Team Milla101140
 Liimatainen Otto, Ylävoima101140
 Kaipainen Antti, Ratsumestari 3101140
 Helin Jenny, Backyard Predators101140
70.Niemi Otto, Ratsumestari 3101040
 Kulmala Marianna, Ratsumestari 3101040
72.Lehtonen Joonas, Brick House202680
73.Käsnänen Toni, Ylävoima202580
74.Vainio Melissa, Ratsumestari 3202480
 Hepo-oja Pentti, BTV202480
76.Säkkinen Sari, Ratsumestari 3202380
 Lahtinen Emil, Brick House202380
78.Rissanen Maarit, BTV202280
 Kotti Miika, Bertelin Pommi202280
80.Kaakkomäki Markku, BTV202080
81.Aalto Tommi, BKS Superit3036120


 

Katso myös

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista

1. divisioonan pelaajien rankinglista

2. divisioonan pelaajien rankinglista

Maratontaulukko, vuodet 1990-2018

Sarjatasokohtaiset sarjataulukot ja pelaajien rankinglistat

Mestaruussarja
1. divisioona
2. divisioona

Päivän rankinglistat



Rankingien puoliväli- ja päätöstilanteet

2017-2018, kevät
2017-2018, syksy
2016-2017, kevät
2016-2017, syksy
2015-2016, kevät
2015-2016, syksy
2014-2015, kevät
2014-2015, syksy
2013-2014, kevät
2013-2014, syksy
2012-2013, kevät
2012-2013, syksy
2011-2012, kevät
2011-2012, syksy
2010-2011, kevät
2010-2011, syksy
2009-2010, kevät
2009-2010, syksy
2008-2009, kevät
2008-2009, syksy
2007-2008, kevät
2007-2008, syksy
2006-2007, kevät
2006-2007, syksy
2005-2006, kevät
2005-2006, syksy
2004-2005, kevät
2004-2005, syksy
2003-2004, kevät
2003-2004, syksy
2002-2003, kevät
2002-2003, syksy
2001-2002, kevät
2001-2002, syksy
2000-2001, kevät
2000-2001, syksy
1998-1999, kevät
1998-1999, syksy
1997-1998, kevät
1997-1998, syksy
1996-1997, kevät
1996-1997, syksy
1995-1996, kevät
1995-1996, syksy


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU