Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan Pool-liigan rankinglistat 2015-2016

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista 15.12.2015

 PelaajaOVH+E-EP
1.Fredriksson Jyri, LYPP12102533130
2.Myllymäki Niko, BC/X12102543530
3.Ahvonen Petri, Galaxie Losers1192503227
4.Lehtinen Tom, BC/X1192503427
5.Somero Sami, Hustlers1293542727
6.Kiiski Kimmo, Hustlers1293523327
7.Kivelä Jesse, Playboys880401124
8.Autero Einari, Boltsiboys880401224
9.Pöyhönen Aki, Playboys880401724
10.Ristolainen Juha, Siimaseuran Säkittäjät1385444424
11.Valkila Toni, Boltsiboys871392021
12.Granat Nico, BK Nekala 31073433021
13.Salonen Mika, Siimaseuran Säkittäjät1073443321
14.Forsman Janne, Siimaseuran Starat1174383821
15.Kätkä Pietu, BC/X1275504621
16.Keskinen Kauko, Playboys761342118
17.Lehtimäki Mika, Small Boys761302018
18.Räisänen Sami, Galaxie Losers963392718
19.Rossi Teemu, Hustlers963372518
20.Morelius Jan, Taka-91064402718
21.Lahti Markku, Galaxie Losers1165474018
22.Käpylä Harri, LYPP1266524418
23.Kotipuro Matti, Siimaseuran Starat1266434518
24.Heiskanen Aki, Playboys65129815
25.Määttä Mika, Playboys651261215
 Hietanen Janne, Playboys651261215
27.Valkama Ville, Boltsiboys651281815
28.Salmi Mikko, Hustlers651272015
29.Saarikko Juho, Taka-9752262115
30.Forsten Jyri, Taka-9752282415
31.Marjamäki Antti, Playboys853342215
32.Paasivirta Vesa, PPP 1853302715
33.Kellokoski Juha, Backyard Pool 11156414015
34.Mantere Antti, Siimaseuran Säkittäjät1156444915
35.Hakola Pertti, Small Boys1156374715
36.Penttilä Erik, PPP 11156364615
37.Saarela Ville, PPP 11358385615
38.Renard Alex, Boltsiboys44020712
39.Alanen Sakari, Multsun Pantterit 1541241212
40.Ålander Jani, Multsun Pantterit 1945283312
41.Nieminen Matti, Boltsiboys1046294212
42.Mesiranta Ville, Backyard Pool 11147364412
43.Määttä Sakari, LYPP1147354612
44.Jylhä Klaus, Multsun Pantterit 11248394812
45.Karppanen Toni, BK Nekala 31349405512
46.Kukkaisniemi Petri, BK Nekala 34311989
47.Jukkola Aki, Boltsiboys43119119
48.Gustafsson Jesse, Hustlers53221129
49.Lehtinen Anssi, LYPP53221179
50.Kinnunen Tuomo, Galaxie Losers53220169
51.Pajula Rami, Galaxie Losers53216179
52.Kaunisto Jaakko, Galaxie Losers63326269
53.Pöyri Henrik, Siimaseuran Starat73423319
54.Harkki Mika, LYPP83532369
55.Virtanen Jarno, Taka-983530349
56.Mäkinen Pasi, Small Boys83527329
57.Högman Ville, Backyard Pool 183518329
58.Jylhä Timo, Multsun Pantterit 1113830479
59.Ahonen Olli, Siimaseuran Starat113829479
60.Nuutio Tero, Hustlers3211276
61.Pulliainen Toni, Playboys3211296
62.Torkkeli Juha, Taka-942216146
63.Meghjee Kasim, BC/X42216176
64.Laikkamaa Heikki, BC/X52319176
65.Laine Ville, Galaxie Losers52321206
66.Tuominen Eero, Taka-952321226
67.Luostarinen Jyrki, Taka-952320236
68.Vuori Marko, Siimaseuran Säkittäjät52318216
69.Saarenpää Markus, Taka-952317206
70.Kaivonen Tero, PPP 162421236
71.Saariaho Sami, Siimaseuran Säkittäjät62423286
72.Vehmaa Vesa, Small Boys72524316
73.Eskola Arto, BC/X82627306
74.Kaikkonen Risto, Small Boys112936506
75.Poussa Kalle, Multsun Pantterit 1112929526
 Nyman Roni, Backyard Pool 1112929526
77.Kivioja Jarno, BK Nekala 31321129616
78.Kaipainen Jukka, Hustlers110533
79.Lahtinen Joonas, Boltsiboys211993
80.Jutila Jani, Boltsiboys61517263
81.Palviainen Nico, BK Nekala 371615313
82.Nenonen Mikko, Backyard Pool 171612313
83.Keskinen Rami, BK Nekala 3101350
84.Järvinen Olli, Siimaseuran Starat101250
 Hukka Rami, Taka-9101250
86.Autero Topi, Boltsiboys101150
87.Hepo-oja Harri, Small Boys101050
88.Leskinen Timo, Siimaseuran Säkittäjät3037150
89.Mäntyniemi Mika, Boltsiboys3034150
90.Rautamaa Sampo, BK Nekala 340412200
91.Keinonen Kari, Siimaseuran Säkittäjät40411200
92.Pitkäranta Mika, PPP 15058250
93.Sainio Juha, Small Boys70715350
94.Lampela Johannes, PPP 190921450
95.Loppela Kimmo, Siimaseuran Starat1001015500

Ylös

1. divisioonan pelaajien rankinglista 17.12.2015

 PelaajaOVH+E-EP
1.Jokinen Janne, BC Penthouse13130652639
2.Harhala Janne, NB-Team13121642536
3.Luoma Anssi, BC Old Factory13112613333
4.Heinonen Jari, PPP 412102573430
5.Mäkelä Tapio, FD Semafori13103603030
6.Laakkonen Mikko, Pool Fiction13103614130
7.Niemi Esa, Pool Fiction13103563630
8.Nauha Janne, Pub A'la Pispala1192493227
9.Kettunen Juska, PC-Tasanne1293513827
10.Himanen Juhani, Välibaari 11293544227
11.Mattila Samuli, PB Diesel1394574027
12.Saarinen Jani, BC Old Factory1394554027
13.Heikkilä Ilari, GP Diesel1082482624
14.Stenman Mikko, Multsun Pantterit 21284493224
15.Elmur Rabiah, PB Diesel972403021
16.Jokinen Juho, BC Penthouse1073432921
17.Stenman Eerik, Multsun Pantterit 21174474021
18.Launo Jan, FD Semafori1376504121
19.Rantanen Jarmo, Välibaari 11376494821
20.Saari Jani, BK Nekala 21376445121
21.Hirvonen Ari, GP Diesel963343318
22.Vuorela Jarno, GP Diesel1064403018
23.Jokinen Jarkko, BC Penthouse1165473618
24.Lunden Marko, PPP 21165404218
25.Virta Olavi, NB-Team651291215
26.Harjunniemi Kari, Välibaari 1752312015
27.Pihkala Vesa, PC-Tasanne752292415
28.Laaksonen Vilppu, Välibaari 1752302715
29.Kumpulainen Juha, Multsun Pantterit 2853362415
30.Laaksonen Risto, PC-Tasanne853323015
31.Harainen Kalle, Välibaari 1954322915
32.Saari Juha, BK Nekala 21055373715
33.Tyyskä Lauri, PPP 41257474315
34.Hurmansalo Jukka, Pub A'la Pispala1257424715
35.Johansson Ville, PPP 41257414715
36.Vankka Antti, Old Bronx1358444515
37.Majakero Pyry, Pub A'la Pispala1358475215
38.Martikainen Kari-Pekka, PPP 244020912
39.Moilanen Heikki, NB-Team541231112
40.Kalliomäki Jari, BK Nekala 2541211612
41.Laine Jani, BC Old Factory642261412
42.Ahonen Pekka, FD Semafori844282212
43.Korpisaari Pirkka, FD Semafori844282812
44.Peura Mika, PB Diesel844283212
45.Vuori Lasse, BC Old Factory945333612
46.Heinonen Janne, Pub A'la Pispala1046414112
47.Salojensaari Tenho, Backyard Pool 21046334112
48.Hakkarainen Jouko, PPP 41147424512
49.Vehmas Ville, Backyard Pool 21248345212
50.Styrman Mikko, Pool Fiction1349425312
51.Mustasilta Timo, Backyard Pool 21349375812
52.Moilanen Jyrki, NB-Team43119149
53.Vilenius Jarno, NB-Team43117149
54.Saarinen Kari, NB-Team53221139
55.Mattila Henri, PB Diesel53218179
56.Kumpulainen Samuli, Multsun Pantterit 253217199
57.Hirvonen Rauli, PC-Tasanne63318209
58.Isoniemi Tomi, GP Diesel73424279
59.Vuopponen Arto, BK Nekala 283529329
60.Kalho Mika, PPP 283527309
61.Enroth Seppo, PC-Tasanne83523289
62.Aarnio Seppo, NB-Team83526329
63.Niskanen Henri, PB Diesel83530379
64.Kokko Markku, BC Penthouse93627399
65.Pekkanen Pentti, FD Semafori103733439
66.Kiuru Petteri, BC Old Factory113837509
67.Korkiamäki Ville, BC Penthouse2201066
68.Hursti Ville, PPP 242214106
69.Ristilä Riku, NB-Team42216166
70.Reini Valtteri, PPP 452316226
71.Lehtonen Arttu, BC Penthouse62420226
72.Ylimäki Olli, PC-Tasanne72518266
73.Järvensivu Tero, PPP 272520316
74.Ketonen Mika, PB Diesel82620366
75.Lunden Noora, PPP 2102817466
76.Kolehmainen Tomi, Old Bronx112930526
77.Tervanen Teemu, Multsun Pantterit 21221033556
78.Perttunen Keijo, Old Bronx1321129586
79.Granroth Tommi, BK Nekala 2110513
80.Ruohonen Markus, NB-Team110523
 Nurminen Sami, Backyard Pool 2110523
 Juusela Marko, GP Diesel110523
 Jokinen Jari, Pool Fiction110523
84.Virtanen Antti, GP Diesel110543
 Huttunen Gösta, BC Penthouse110543
86.Kahilainen Esa, Välibaari 1211963
87.Jutila Jori, NB-Team211863
88.Vlasov Mikko-Pekka, Pub A'la Pispala211883
 Lehikoinen Kari, PC-Tasanne211883
90.Mustonen Sanna, GP Diesel211773
91.Kivistö Toni, Old Bronx211583
92.Levänaho Tero, GP Diesel31211103
93.Sipponen Hannu, BK Nekala 23129133
94.Saranko Joni, Old Bronx3129143
95.Majuri Pertti, GP Diesel41310183
96.Taka-aho Janne, Backyard Pool 251415223
97.Huttunen Kalle, Pool Fiction61514283
98.Änkö Markus, Pool Fiction61511273
99.Paasivirta Kirsi, PPP 281715383
100.Helminen Pauli, Old Bronx91825433
101.Salo Oskari, BK Nekala 2101921493
102.Savolainen Atte, Välibaari 1101350
 Levonen Jyrki, Multsun Pantterit 2101350
 Karinen Veli-Heikki, Backyard Pool 2101350
 Kalliomäki Eetu, PB Diesel101350
 Hyytiäinen Santtu, Backyard Pool 2101350
 Alanen Kari, Välibaari 1101350
108.Mäennenä Tapio, Backyard Pool 2101250
 Lindholm Lauri, Pub A'la Pispala101250
110.Niemi Juuso, Backyard Pool 2101050
111.Saksala Teemu, BK Nekala 22024100
112.Nykänen Mika, PC-Tasanne2023100
113.Aarnio Matti, Pub A'la Pispala3038150
114.Stenman Aki, Multsun Pantterit 23032150
115.Karimaa Antti, GP Diesel50512250
116.Virtanen Olli-Pekka, Backyard Pool 270713350

Ylös

2. divisioonan pelaajien rankinglista 17.12.2015

 PelaajaOVH+E-EP
1.Myllykangas Pasi, Suoraman Pub1212048636
2.Peltomaa Juha-Pekka, Krouvin Mestarit13121512136
3.Ranua Marko, Team Kädettömät13112442333
4.Hirvonen Jussi, Suoraman Pub11101431930
5.Pärssinen Petteri, Ratsumestari13103452230
6.Leino Jari, Kolopojat13103453030
7.Asplund Teemu, Tampereen A-Kilta1192391927
8.Pylkki Jonne, Ratsumestari1293422527
9.Sacklen Timo, Siimaseuran Sankarit1394413127
 Hammoud Khaled, Kolopojat1394413127
11.Salmela Marko, Ratsumestari1082381624
12.Vimpari Ari, Veruke1385402824
13.Koskimäki Hannu, Team Kädettömät1385453724
14.Pasanen Tomi, Suoraman Pub871311421
15.Lastunen Pekka, TVB Blues972292121
16.Haapanen Kari, Ratsumestari1073362421
17.Suovaara Herman, Kolopojat1073332221
18.Ruusuvuori Hannu, Välibaari 21174362321
19.Koivula Jarmo, TVB Reds1275373121
20.Mäkinen Mika, Veruke1275383621
21.Kaipainen Jukka, TVB Blues761271718
22.Karttunen Juhani, Suoraman Pub963302318
23.Penttinen Timo, Tampereen A-Kilta1064322518
24.Jääskelä Petri, PPP 31064312818
25.Korhonen Jussi, TVB Reds1064302718
26.Saren Saska, Välibaari 21165313018
27.Leppänen Pekka, TVB Blues752231415
28.Viksten Mika, Tampereen A-Kilta853282115
29.Kvick Toni, TVB Blues954282115
30.Neijonen Asko, Siimaseuran Sankarit954272115
31.Rosenius Marko, Tampereen A-Kilta1055282315
32.Virkki Jyri, Pub Keidas1257324015
33.Onjukka Juha, Ratsumestari44016612
34.Laaksonen Tiina, Köö Girls541181012
35.Ongu Yalcin, Bar Lato541181212
36.Kruusmaa Priit, Bar Lato642211312
37.Järvinen Matti, Siimaseuran Sankarit642181212
38.Kultalahti Mika, Bar Lato642201612
39.Nieminen Esa, Siimaseuran Sankarit642171612
40.Hakala Alpo, TVB Blues642181812
41.Montonen Tommi, TVB Reds743191812
42.Korkeakallio Mika, Pub Keidas743192112
43.Ritoniemi Sami, Pub Keidas844222412
 Lehtonen Toni, Bar Lato844222412
45.Hepo-oja Pentti, Veruke945192612
46.Nurmi Miro, Team Kädettömät1046273212
47.Mäkinen Ari, Pub Keidas1046263112
48.Lahtinen Harri, Suoraman Pub1147293612
49.Suutari Mika, Kolopojat1147263612
50.Männistö Valtteri, Veruke1147263712
51.Roihuvuo Eino, PPP 31248293712
52.Järvinen Pauli, Tampereen A-Kilta3301259
53.Salonen Mika, TVB Blues3301269
54.Kaakkomäki Markku, Veruke63317169
55.Lähteenmäki Marko, Pispalan Köö63314139
56.Lahti Jani, Bar Lato63318189
57.Mikkonen Hannu, Krouvin Mestarit73419209
58.Kinnunen Joona, Siimaseuran Sankarit73418219
59.Vainio Kari, Pub Keidas93624309
60.Niemelä Timo, Krouvin Mestarit93620319
61.Karilainen Miika, PPP 3113821379
62.Rissanen Maarit, Köö Girls123927399
63.Liedes Asta, Köö Girls220836
64.Ampuja Tommi, TVB Blues220846
65.Virta Pentti, Tampereen A-Kilta3211176
 Valtonen Ville, Ratsumestari3211176
67.Mäkelä Jesse, Kolopojat3211086
68.Turunen Timo, Bar Lato3211096
69.Jääskeläinen Aleksi, TVB Blues321996
70.Puntila Heikki, TVB Reds42214106
71.Talvio Kai, Siimaseuran Sankarit42213116
72.Myllymäki Jarkko, Bar Lato42213126
73.Lindroos Jan, Pub Keidas42211116
74.Pajunen Kari-Tapio, TVB Reds52314146
75.Sundell Heikki, Krouvin Mestarit52314186
76.Viitaniemi Jukka, Pispalan Köö52310166
77.Impola Mika, Välibaari 262413186
78.Latvus Joona, Bar Lato62413216
79.Leskinen Seppo, Pispalan Köö72520226
80.Tykkyläinen Reijo, Pispalan Köö72518246
81.Häkkinen Petri, Välibaari 272516246
82.Paasivirta Aleksi, Team Kädettömät92716336
83.Turunen Tapio, Pispalan Köö102820376
84.Romero Julian, PPP 3112925416
85.Lahdenperä Jarno, Kolopojat110403
86.Lehtimäki Janne, PPP 3110413
87.Välimäki Tero, Bar Lato110423
88.Laurila Vesa, Pub Keidas110433
 Johansson Jarkko, Suoraman Pub110433
 Heliö Hannu, TVB Reds110433
91.Pajunen Vesa, TVB Reds211753
92.Jokinen Markku, Tampereen A-Kilta211763
93.Silvennoinen Mauri, Tampereen A-Kilta211773
94.Virtanen Juha-Pekka, Siimaseuran Sankarit3121093
95.Kolehmainen Kari, TVB Reds3126103
96.Patrikainen Arto, Pispalan Köö312593
97.Ruokonen Veli, TVB Reds41310133
98.Lahti Ville, Siimaseuran Sankarit41310143
99.Haavisto Jarno, Team Kädettömät4138153
100.Tuominen Jussi, TVB Blues51413183
101.Peltomaa Lauri, Krouvin Mestarit51411173
102.Siurola Kristiina, Köö Girls5148183
103.Salovaara Pertti, Välibaari 261515203
104.Suuronen Hannu, Pispalan Köö61511233
105.Selin Carita, Köö Girls71613273
106.Ruokonen Sari, Köö Girls81713293
107.Valkeejärvi Risto, Krouvin Mestarit101916393
108.Hagert Kari, Kolopojat101340
109.Turunen Mika, Tampereen A-Kilta101140
 Rainio Totte, TVB Reds101140
 Paldanius Piia, Köö Girls101140
 Lumio Perttu, TVB Reds101140
 Lampinen Pasi, Tampereen A-Kilta101140
 Karjalainen Santra, Pispalan Köö101140
 Järvihaavisto Yrjö, Veruke101140
 Haajaranta Tomi, Pub Keidas101140
117.Putaja Mikko, Tampereen A-Kilta101040
 Lehtoranta Seija, Köö Girls101040
 Lehto Silvo, TVB Blues101040
120.Kiviranta Kalevi, TVB Reds202080
121.Visala Pete, Krouvin Mestarit3033120
 Porentola Pauliina, Välibaari 23033120
123.Järvenpää Aki, Team Kädettömät3032120
124.Kiuru Jari, Välibaari 24048160
125.Saarela Santeri, Välibaari 24045160
126.Havola Iris, Köö Girls5054200
127.Multanen Kati, Köö Girls6065240
128.Hanhioja Piia, Bar Lato70715280
129.Cardamone Dario, PPP 370713280
130.Nieminen Arto, Pispalan Köö70711280


 

Katso myös

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista

1. divisioonan pelaajien rankinglista

2. divisioonan pelaajien rankinglista

Maratontaulukko, vuodet 1990-2018

Sarjatasokohtaiset sarjataulukot ja pelaajien rankinglistat

Mestaruussarja
1. divisioona
2. divisioona

Päivän rankinglistat



Rankingien puoliväli- ja päätöstilanteet

2017-2018, kevät
2017-2018, syksy
2016-2017, kevät
2016-2017, syksy
2015-2016, kevät
2015-2016, syksy
2014-2015, kevät
2014-2015, syksy
2013-2014, kevät
2013-2014, syksy
2012-2013, kevät
2012-2013, syksy
2011-2012, kevät
2011-2012, syksy
2010-2011, kevät
2010-2011, syksy
2009-2010, kevät
2009-2010, syksy
2008-2009, kevät
2008-2009, syksy
2007-2008, kevät
2007-2008, syksy
2006-2007, kevät
2006-2007, syksy
2005-2006, kevät
2005-2006, syksy
2004-2005, kevät
2004-2005, syksy
2003-2004, kevät
2003-2004, syksy
2002-2003, kevät
2002-2003, syksy
2001-2002, kevät
2001-2002, syksy
2000-2001, kevät
2000-2001, syksy
1998-1999, kevät
1998-1999, syksy
1997-1998, kevät
1997-1998, syksy
1996-1997, kevät
1996-1997, syksy
1995-1996, kevät
1995-1996, syksy


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU