Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan Pool-liigan rankinglistat 2012-2013

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista 13.12.2012

 PelaajaOVH+E-EP
1.Kivelä Jesse, Pool Academy1091492327
2.Somero Sami, Hustlers1091451927
3.Heiskanen Aki, Playboys880401424
4.Salonen Marko, Multsun Pantterit1082482724
5.Myllymäki Miikka, Pool Academy1082442424
6.Renard Alex, Hillo-101082423524
7.Määttä Mika, Playboys871392021
8.Kaikkonen Risto, Small Boys1073443821
9.Hietanen Janne, Playboys862332318
10.Räisänen Sami, Galaxie Losers963363018
11.Fredriksson Jyri, Kolopojat1064453018
12.Kiiski Kimmo, Team Mallasallas1064413218
13.Lahti Markku, Galaxie Losers1064413318
14.Jukkola Aki, Hillo-101064393518
15.Naparstok Ville, Team Mallasallas752301315
16.Rossi Teemu, Hustlers752302215
17.Mäkinen Pasi, Small Boys853302615
18.Saarenpää Markus, Team Mallasallas853323015
19.Kaipainen Jukka, Hustlers954362915
20.Huttunen Jesse, Pool Academy1055393915
21.Käpylä Harri, Kolopojat1055383915
22.Schmandt Dennis, Pool Academy1055333615
23.Marjamäki Antti, Playboys541241212
24.Keskinen Kauko, Playboys541231112
25.Salonen Mika, Siimaseuran Säkittäjät642231512
26.Hautamäki Pauli, Kolopojat642262212
27.Saariaho Sami, Siimaseuran Säkittäjät743242412
28.Määttä Sakari, Kolopojat1046313612
29.Korkiamäki Ville, BC Penthouse1046354212
30.Räsänen Sakari, Playboys3301579
31.AL-marayati Abbas, Hillo-1043117139
32.Laine Ville, Galaxie Losers53220169
33.Pajula Rami, Galaxie Losers63318219
34.Lahtinen Joonas, Hillo-1063321259
35.Vehmaa Vesa, Small Boys83524329
36.Valkila Toni, Hillo-102201076
37.Pulliainen Toni, Playboys3211486
38.Lehtimäki Mika, Small Boys52319206
39.Salmi Mikko, Hustlers62423226
40.Jylhä Timo, Multsun Pantterit62419226
41.Granat Nico, Team Mallasallas72527306
42.Nuutio Tero, Hustlers72525286
43.Jokinen Janne, BC Penthouse102831456
44.Poussa Kalle, Multsun Pantterit102826466
45.Jokinen Jarkko, BC Penthouse102821456
46.Takanen Mika, Small Boys110523
47.Lepistö Tomi, Hustlers110543
48.Kukkaisniemi Petri, Team Mallasallas211793
49.Mantere Antti, Siimaseuran Säkittäjät3129133
50.Jutila Jani, Hillo-103128143
51.Forsman Janne, Siimaseuran Säkittäjät3127133
52.Hupli Hannu, Siimaseuran Säkittäjät41312153
53.Nieminen Matti, Hillo-1051414223
 Keinonen Kari, Siimaseuran Säkittäjät51414223
55.Korhonen Vesa, Team Mallasallas51413213
56.Sainio Juha, Small Boys51414243
57.Alanen Sakari, Multsun Pantterit61519253
58.Järvinen Olli, Siimaseuran Säkittäjät61515253
59.Ålander Jani, Multsun Pantterit81719353
60.Pihlman Pasi, Kolopojat101150
 Kyrönlahti Juha, Team Mallasallas101150
 Kivelä Pasi, Kolopojat101150
 Keskinen Rami, Kolopojat101150
64.Visakoivu Riku, Small Boys101050
 Leppänen Pekka, Kolopojat101050
66.Hepo-oja Harri, Small Boys2023100
67.Laurila Markus, Galaxie Losers4047200
68.Leskinen Timo, Siimaseuran Säkittäjät60610300
69.Kaunisto Jaakko, Galaxie Losers6069300
70.Kokko Markku, BC Penthouse1001016500

Ylös

1. divisioonan pelaajien rankinglista 20.12.2012

 PelaajaOVH+E-EP
1.Ahvonen Petri, PPP 3990451127
2.Gustafsson Jesse, PPP 11091492327
3.Lampela Johannes, PPP 11082432624
4.Styrman Mikko, Pool Fiction972392621
5.Aarnio Seppo, NB-Team1073452521
6.Kaivonen Tero, PPP 3660301318
7.Heinonen Jari, PPP 3761341618
8.Saarela Ville, PPP 1862352118
9.Lehtinen Anssi, Frendit Team862362418
10.Schavikin Rauno, PPP 3963403118
11.Lehtinen Tom, BC/X1064412918
12.Virta Olavi, NB-Team55025715
13.Paasivirta Vesa, PPP 3752322315
14.Luostarinen Jyrki, Taka-9853332515
15.Pekkanen Pentti, Flying D853312815
16.Lindqvist Jari, BC/X954363215
17.Saarinen Kari, NB-Team954333215
18.Launo Jan, Flying D954313015
19.Niemi Esa, Pool Fiction1055363815
20.Asikainen Toni, PPP 2642241512
21.Ahonen Pekka, Flying D642231712
22.Kahilainen Esa, Frendit Team642232012
23.Harjunniemi Kari, Frendit Team743292612
24.Isoniemi Tomi, Taka-9743242612
25.Ruohonen Markus, NB-Team945312912
26.Harainen Kalle, Kolopojat 2945273712
27.Kumpulainen Juha, Multsun Pantterit 21046373912
28.Tyyskä Antti, PPP 14311799
29.Torkkeli Juha, Taka-943117129
30.Tolonen Mika, Taka-953221149
31.Forsten Jyri, Taka-973423269
32.Tervanen Teemu, Multsun Pantterit 283529299
33.Hart Daniel, PPP 283527349
34.Harkki Mika, Kolopojat 2103732429
35.Laikkamaa Heikki, BC/X103730419
36.Laakkonen Mikko, Pool Fiction103733469
37.Rantanen Jarmo, Kolopojat 2103728439
38.Rantanen Kati, Kolopojat 2103727459
39.Hukka Rami, Taka-93211176
40.Hursti Ville, PPP 23211196
41.Moilanen Jyrki, NB-Team32111126
42.Alanen Kari, Frendit Team42213116
43.Stenman Eerik, Multsun Pantterit 242215166
44.Kalho Mika, PPP 242210176
45.Saarikko Juho, Taka-952319216
46.Asikainen Jani, PPP 252318206
47.Stenhammar Teemu, PPP 162418236
48.Naumanen Kari, BC/X72522296
49.Tähti Jouni, PPP 3110513
 Kumpulainen Samuli, Multsun Pantterit 2110513
51.Ijäs Jyrki, Flying D110543
52.Änkö Markus, Pool Fiction211963
53.Hallfast Jonathan, PPP 1211793
54.Kantola Marko, Flying D211583
55.Saarinen Ari, NB-Team3129133
56.Lahtinen Hannu, BC/X4139173
57.Koskela Kari, Multsun Pantterit 251415233
58.Martikainen Kari-Pekka, PPP 25149213
59.Stenman Aki, Multsun Pantterit 261516283
60.Rautavuori Arto, Flying D71616323
61.Leino Jari, Frendit Team81721373
62.Immonen Lauri, Pool Fiction81715393
63.Lunden Marko, PPP 291817433
64.Vilenius Jarno, NB-Team101450
 Morelius Jan, Taka-9101450
 Andrianova Lioubov, PPP 3101450
67.Kohtakorpi Tommi, Multsun Pantterit 2101350
68.Stenman Mikko, Multsun Pantterit 2101150
 Saren Jani, Kolopojat 2101150
 Mäkelä Jesse, Frendit Team101150
71.Kivistö Jari, Multsun Pantterit 2101050
 Huttunen Kalle, Pool Fiction101050
73.Lepistö Tero, Frendit Team2026100
74.Honkanen Tihve, Flying D3036150
75.Rasinperä Petri, Multsun Pantterit 23035150

Ylös

2. divisioonan pelaajien rankinglista 18.12.2012

 PelaajaOVH+E-EP
1.Vankka Antti, Old Bronx12102442530
2.Vuori Marko, Tampereen A-Kilta88032924
3.Myllykangas Pasi, Suoraman Pub981331824
4.Kellokoski Juha, Pub Farmi1183372024
5.Mesiranta Ville, Pub Farmi1183352924
6.Vimpari Ari, Veruke972321821
7.Pihkala Vesa, PC-Tasanne1073342121
8.Himanen Juhani, Biljarditiimi1073352421
9.Häkkinen Petri, Team Kädettömät1174312821
10.Jääskelä Petri, PPP 41174323121
11.Kiuru Petteri, Old Bronx1275363421
12.Putaja Mikko, Tampereen A-Kilta761271118
13.Rinne Elmo, Siimaseuran Sankarit761251418
14.Hirvonen Rauli, PC-Tasanne761271718
15.Asplund Teemu, Tampereen A-Kilta862281718
16.Järvinen Matti, PB Diesel862292018
17.Enroth Seppo, PC-Tasanne55020915
18.Heikkilä Ilari, PB Diesel651221215
19.Salovaara Pertti, Biljarditiimi752231815
20.Hirvonen Jussi, Suoraman Pub752211915
21.Högman Ville, Pub Farmi954292815
22.Kettunen Juska, PC-Tasanne1055312515
23.Kouki Tomi, Team Kädettömät1055292715
24.Koskimäki Hannu, Biljarditiimi1055272915
25.Mattila Henri, Haraldin Keppiveikot1156313615
26.Elmur Rabiah, PPP 444016812
27.Virta Joni, Suoraman Pub54119812
28.Väänänen Patrik, Vastavirta541171012
29.Isokotamäki Janne, Veruke642191212
30.Kultalahti Mika, VTDT642221712
31.Pasanen Tomi, Suoraman Pub642181312
32.Peltomaa Juha-Pekka, VTDT743221412
33.Ylimäki Olli, PC-Tasanne743232012
34.Laaksonen Tiina, Vastavirta844282312
35.Tulonen Jukka, Biljarditiimi844222412
36.Tykkyläinen Reijo, Pispalan Köö844222512
37.Karimaa Antti, PB Diesel844212512
38.Kalliomäki Eetu, Haraldin Keppiveikot945252512
39.Saarinen Jani, Old Bronx1046283112
40.Impola Mika, Team Kädettömät1147333312
41.Laaksonen Risto, PC-Tasanne3301269
42.Kiiveri Aku, VTDT4311499
43.Virta Pentti, Tampereen A-Kilta43114109
 Iloranta Juha, PB Diesel43114109
45.Haavisto Jarno, Team Kädettömät43112119
46.Niemelä Timo, VTDT5321699
47.Palviainen Nico, Suoraman Pub53214139
48.Sievers Sauli, Haraldin Keppiveikot63318179
49.Savolainen Atte, Biljarditiimi63317209
50.Ketola Juha-Pekka, Vastavirta73419249
51.Viitaniemi Jukka, Pispalan Köö73417249
 Laine Jyrki, Biljarditiimi73417249
53.Nyman Roni, Pub Farmi83521239
54.Eskola Arto, Haraldin Keppiveikot83521269
55.Seppänen Vesa, Haraldin Keppiveikot93628339
56.Hakkarainen Jouko, PPP 493624299
57.Pitkäranta Mika, PPP 493619269
58.Nieminen Arto, Pispalan Köö93619289
59.Nieminen Esa, Siimaseuran Sankarit103725329
60.Järvinen Pauli, Tampereen A-Kilta220846
61.Käsnänen Toni, Vastavirta321956
62.Järvenpää Aki, Team Kädettömät3211186
63.Lampinen Pasi, Tampereen A-Kilta3211086
64.Walker Richard, Siimaseuran Sankarit321876
65.Heinämäki Sami, PB Diesel42211106
66.Ivanov Valtteri, Tampereen A-Kilta42212126
67.Kemppainen Mikko, Siimaseuran Sankarit42211126
68.Nurminen Sami, VTDT42210116
69.Lahtinen Harri, Suoraman Pub52315166
70.Hepo-oja Pentti, Veruke62418206
71.Halme Jorma, VTDT62415176
72.Kaakkomäki Markku, Veruke62416206
73.Järvihaavisto Yrjö, Veruke62414196
74.Mustonen Sanna, PB Diesel72517236
75.Ruusuvuori Hannu, Old Bronx82619276
76.Talvio Kai, Siimaseuran Sankarit92723336
77.Miskala Teemu, Siimaseuran Sankarit112924406
78.Voutilainen Ari, Pub Farmi110413
 Viksten Mika, Tampereen A-Kilta110413
 Berry Sari, PB Diesel110413
81.Tuominen Bruno, Pispalan Köö110423
 Onjukka Juha, PB Diesel110423
 Antila Vesa, Haraldin Keppiveikot110423
84.Rosenius Joonas, Haraldin Keppiveikot110433
 Nokelainen Mikko, Vastavirta110433
 Helminen Pauli, Old Bronx110433
87.Neijonen Asko, Tampereen A-Kilta211753
88.Kurko Jonna, Old Bronx211763
89.Valkeejoki Antti, Vastavirta211653
90.Mustasilta Timo, Tampereen A-Kilta312993
91.Paasivirta Kirsi, PPP 43129103
 Niskanen Arvo, Vastavirta3129103
93.Paavilainen Pasi, Pispalan Köö312593
94.Vuorenmaa Katariina, Team Kädettömät3125103
 Majaniemi Mikko, Vastavirta3125103
96.Häkkinen Juha, Veruke4137143
97.Paukkunen Mika, Vastavirta4136143
98.Lahti Jani, VTDT51411173
99.Uimonen Jori, PB Diesel5147183
 Ristilä Riku, Suoraman Pub5147183
101.Turunen Tapio, Pispalan Köö71615273
102.Siren Toni, Old Bronx101340
 Nurminen Juha, PC-Tasanne101340
 Nenonen Mikko, Pub Farmi101340
 Kallionpää Timo, Old Bronx101340
106.Sundell Heikki, VTDT101240
 Pulkkinen Jiri, Pub Farmi101240
 Lehikoinen Kari, PC-Tasanne101240
 Kuukasjärvi Esa, Vastavirta101240
 Helin Marko, Old Bronx101240
 Heikkilä Janne, VTDT101240
112.Virtanen Maija, Haraldin Keppiveikot101140
 Soini Samuel, Haraldin Keppiveikot101140
 Niemi Juuso, VTDT101140
 Mäkelä Petri, Haraldin Keppiveikot101140
 Mustalahti Juhani, Tampereen A-Kilta101140
 Lindholm Lauri, Vastavirta101140
118.Rosenius Marko, Tampereen A-Kilta101040
119.Kuukkula Rami, Pub Farmi202580
 Karttunen Juhani, Suoraman Pub202580
121.Ranua Marko, Team Kädettömät202480
122.Vasama Matti, Pispalan Köö202380
123.Rehn Marek, Vastavirta3036120
124.Taffes Jonas, Vastavirta3034120
 Suuronen Hannu, Pispalan Köö3034120
126.Mäkinen Mika, Veruke3032120
127.Mikkonen Hannu, VTDT4047160
128.Aarnio Matti, Pispalan Köö4045160
129.Männistö Valtteri, Veruke4044160
130.Seppälä Toni, PPP 480814320


 

Katso myös

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista

1. divisioonan pelaajien rankinglista

2. divisioonan pelaajien rankinglista

Maratontaulukko, vuodet 1990-2018

Sarjatasokohtaiset sarjataulukot ja pelaajien rankinglistat

Mestaruussarja
1. divisioona
2. divisioona

Päivän rankinglistat



Rankingien puoliväli- ja päätöstilanteet

2017-2018, kevät
2017-2018, syksy
2016-2017, kevät
2016-2017, syksy
2015-2016, kevät
2015-2016, syksy
2014-2015, kevät
2014-2015, syksy
2013-2014, kevät
2013-2014, syksy
2012-2013, kevät
2012-2013, syksy
2011-2012, kevät
2011-2012, syksy
2010-2011, kevät
2010-2011, syksy
2009-2010, kevät
2009-2010, syksy
2008-2009, kevät
2008-2009, syksy
2007-2008, kevät
2007-2008, syksy
2006-2007, kevät
2006-2007, syksy
2005-2006, kevät
2005-2006, syksy
2004-2005, kevät
2004-2005, syksy
2003-2004, kevät
2003-2004, syksy
2002-2003, kevät
2002-2003, syksy
2001-2002, kevät
2001-2002, syksy
2000-2001, kevät
2000-2001, syksy
1998-1999, kevät
1998-1999, syksy
1997-1998, kevät
1997-1998, syksy
1996-1997, kevät
1996-1997, syksy
1995-1996, kevät
1995-1996, syksy


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU