Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan Pool-liigan rankinglistat 2000-2001

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista 12.12.2000

 PelaajaOVH+E-EP
1.Hartikainen Marko, Booli's Stars770421014
2.Heiskanen Aki, Playboys871471814
3.Laurila Markus, Galaxie Losers871462614
4.Pulliainen Toni, Playboys871442814
5.Keskinen Rami, Peyton Pool 1862422612
6.Salminen Veli-Matti, Pub-Tikka 1862393012
7.Keskinen Tomi, Peyton Pool 1651351610
8.Autero Samuli, Booli's Stars752352110
9.Huovinen Jarkko, VBK752332410
10.Lahti Markku, Galaxie Losers853412810
11.Arnsted Peter, VBK853433110
12.Hakala Jari, Multsun Pub 264232218
13.Poskiparta Jani, Pool Garden 264229228
14.Sallinen Janne, Booli's Stars74335328
15.Tuominen Janne, Peyton Pool 174333338
16.Salonen Mika, Multsun Pub 174332328
17.Salonen Marko, Multsun Pub 184437338
18.Käpylä Harri, Pub-Tikka 184438428
19.Hyyrö Heikki, Galaxie Losers84434388
20.Paasivirta Vesa, Peyton Pool 153219226
21.Bergbom Peter, Multsun Pub 153219266
22.Morris David, Playboys63331256
23.Jurva Jani, VBK63330246
24.Talvio Kari, Playboys63328266
25.Stenman Eerik, Multsun Pub 173432326
 Laakkonen Janne, VBK73432326
27.Purolainen Mika, Multsun Pub 273434366
28.Pekkanen Pentti, Booli's Stars52324224
29.Heikkilä Harri, Booli's Stars52323274
30.Leponiemi Marko, Multsun Pub 252322284
31.Leppänen Pekka, Pub-Tikka 162427294
32.Räisänen Sami, Galaxie Losers82633454
33.Heinonen Jari, Pool Garden 282627424
34.Raitia Petri, Pool Garden 282622414
35.Kiiski Kimmo, Playboys110602
36.Pehkonen Aino, Playboys110612
37.Toiviainen Teemu, VBK110652
38.Nahkuri Veli-Pekka, VBK211682
39.Viertomanner Pasi, Peyton Pool 12117102
40.Kumpulainen Juha, Multsun Pub 241318232
41.Lehtinen Tom, Peyton Pool 141312202
42.Poussa Kalle, Multsun Pub 261514332
43.Lunden Mari, Pool Garden 27168392
44.Järvinen Olli, Booli's Stars101460
45.Hömmö Mika, Multsun Pub 2101160
46.Järvensivu Tero, VBK101060
47.Tyrkkö Jussi, Playboys2027120
48.Tulonen Jukka, Pub-Tikka 12026120
49.Koskela Kari, Multsun Pub 23037180
 Autero Topi, Pool Garden 23037180
51.Tervanen Teemu, Multsun Pub 15056300
52.Suonto Tommi, Pub-Tikka 180822480

Ylös

1. divisioonan pelaajien rankinglista 14.12.2000

 PelaajaOVH+E-EP
1.Mäkinen Pasi, Stag's Head880401416
2.Mantere Antti, Reilukerho880402316
3.Pasanen Tomi, Team Herttua 1981412516
4.Rautavuori Arto, Boolin Poppoo871382014
5.Kaikkonen Risto, Stag's Head972432714
6.Siivonen Petri, Team Herttua 1972382314
7.Lampinen Teemu, Reilukerho761341212
8.Jokinen Pasi, BWB-99761321812
9.Lahtinen Jouni, Rub-Pool761321912
10.Juurikka Raimo, BWB-99963402712
11.Tykkyläinen Reijo, Pispalan Köö963373012
 Rissanen Ilkka, Pub-Tikka 2963373012
13.Ahonen Pekka, Boolin Poppoo853352310
14.Korhonen Jussi, BWB-99853352510
15.Keinonen Kari, Rub-Pool853302810
16.Mäenpää Pasi, Team Herttua 1954373210
17.Vuori Marko, Stag's Head54123148
18.Mäkelä Valtteri, BWB-9964225218
19.Takanen Mika, Stag's Head64221218
20.Saarinen Kari, Nokian 9-Team74329248
21.Pitkälä Juha, Rub-Pool74328258
22.Järvi Jesse, Nokian 9-Team94534388
23.Heinonen Janne, Tampester Stars94531378
24.Laasonen Jan, Stag's Head43118126
25.Koivisto Leo, Pispalan Köö73428296
26.Vilenius Jarno, Nokian 9-Team73423286
27.Kantola Marko, Boolin Poppoo83531306
28.Mäkinen Kari, Pispalan Köö83525326
29.Mäkitalo Harri, Reilukerho93630356
30.Alanen Anssi, Boolin Poppoo3211484
31.Lehkonen Juha, Boolin Poppoo42213184
32.Hännikäinen Leo, Pub-Tikka 252318194
33.Viertola Pasi, Rub-Pool52317204
34.Hyvönen Janne, Tampester Stars72522334
35.Prusi Toni, Team Herttua 182625374
36.Kiuru Jari, Pub-Tikka 282624374
37.Järvinen Matti, Pispalan Köö110512
38.Salonen Juuso, Reilukerho110532
 Butt Virpi, Tampester Stars110532
40.Vilen Raine, Tampester Stars110542
 Harju Markus, Nokian 9-Team110542
42.Rantala Markku, Tampester Stars211892
43.Hepo-oja Harri, Stag's Head211792
44.Teräväinen Sami, Nokian 9-Team3129112
45.Kivimäki Ari, Reilukerho31211142
46.Saarivirta Henri, Rub-Pool31210132
47.Salminen Joni, Rub-Pool41312152
48.Viitanen Timo, Tampester Stars41314192
49.Johansson Tero, Tampester Stars41312182
50.Haapio Paavo, Boolin Poppoo51415232
51.Lampinen Panu, Reilukerho61520282
52.Setälä Jouni, BWB-9961511252
53.Saari Jani, Nokian 9-Team71618332
54.Nieminen Esa, Tampester Stars71616312
55.Ervast Timo, Pub-Tikka 291825412
56.Rytkönen Eino, Pub-Tikka 2101450
57.Backman Pentti, Rub-Pool101350
58.Heinonen Ilkka, Tampester Stars101250
59.Virolainen Jyri, Team Herttua 1101150
 Rautiainen Keijo, Rub-Pool101150
 Anttila Toni, Pub-Tikka 2101150
62.Rantanen Hanna, Stag's Head2024100
 Leskinen Sami, Nokian 9-Team2024100
 From Juha, Reilukerho2024100
65.Kärnä Jaska, Pub-Tikka 23036150
66.Nieminen Arto, Pispalan Köö5055250
67.Kivipensas Tapio, Pispalan Köö60612300

Ylös

2. divisioonan pelaajien rankinglista 19.12.2000

 PelaajaOVH+E-EP
1.Järvinen Pauli, Peyton Pool 210100401020
2.Salmi Mikko, FKPS10100401220
3.Kuisma Petri, Sherwood Machine1091371418
4.Railo Pekka, Sherwood Machine1082361416
5.Tuira Terho, Boolin Seiskat871301414
6.Terästö Tony, Sherwood Machine972321614
7.Hammoud Khaled, Peltsu972312114
8.Forsman Jari, FKPS972291914
9.Mäkelä Juha, Team Herttua 21073312114
10.Pärssinen Valtteri, FKPS761261212
11.Kaipainen Jukka, FKPS761261312
12.Honkanen Tihve, Boolin Seiskat963312412
13.Hirvonen Rauli, PC-Tasanne651231210
14.Aalto Tapani, Peltsu853252110
15.Tiihamäki Reijo, Sherwood Machine954271910
16.Karttunen Juhani, Team Herttua 2954252610
17.Pajunen Markus, Boolin Seiskat954232610
18.Rajalammi Petri, Helmi Shakers54116108
19.Vilander Jarno, Peltsu64217138
20.Jouttijärvi Sauli, Team Herttua 274324178
21.Laaksonen Risto, PC-Tasanne74322198
22.Nieminen Mikko, Helmen Keppiveikot74318168
23.Lillkåll Peter, Peyton Pool 274321208
24.Ehrola Kati, Pool Dixi104628288
25.Kivelä Pasi, Pub-Tikka ATK104624318
26.Viljamaa Kirsi, Peyton Pool 2104623328
27.Siren Jani, Helmi Shakers53213116
28.Viitasaari Hannu, Peyton Pool 253213126
29.Salo Juha, Boolin Seiskat53213136
30.Lehtola Risto, PC-Tasanne53215166
31.Rauhanen Ismo, PC-Tasanne63317136
32.Manninen Pekka, Helmi Shakers63318176
33.Hiironen Aki, Peltsu63315176
34.Kannusmäki Virve, Peyton Pool 273421206
 Honkanen Mikko, Boolin Seiskat73421206
36.Laakkonen Riitta, Pool Dixi93619266
37.Hietanen Olli, Helmi Shakers93618266
38.Vainikainen Atri, Pub-Tikka ATK93621326
39.Ehrola Jarno, Pub-Tikka ATK103719326
40.Selin Carita, Pool Dixi220844
41.Mäenpää Vesa, Team Herttua 2220864
42.Kotiaho Ville, FKPS321944
43.Järvinen Timo, PC-Tasanne321864
44.Liedes Asta, Helmi Shakers3211094
45.Nieminen Joni, Helmen Keppiveikot4229104
46.Heinonen Mirja, Helmen Keppiveikot62411194
47.Vuori Jussi, Team Herttua 272513224
48.Karjalainen Antti, Pub-Tikka ATK72515264
49.Siurola Kristiina, Pool Dixi110412
50.Schavikin Rauno, Sherwood Machine211642
51.Nikkinen Kauko, Helmen Keppiveikot211662
52.Kivimäki Juhani, Peltsu211552
53.Virtanen Antti, Peltsu312782
 Koponen Pekka, FKPS312782
55.Kiltti Jukka, PC-Tasanne3128102
56.Nieminen Mika, Helmi Shakers41311132
57.Strömberg Marko, PC-Tasanne4138122
58.Kujansuu Hannu, Peltsu51411172
59.Hilden Matti, Helmi Shakers61511212
60.Pulli Vesa, Helmen Keppiveikot61510212
61.Kumpulainen Mirkku, Helmen Keppiveikot101340
62.Piironen Pena, Helmi Shakers101240
 Naumanen Kari, Peltsu101240
 Korpilähde Erkki, Helmen Keppiveikot101240
65.Frang Jussi, PC-Tasanne101140
66.Lähteenmäki Jussi, FKPS101040
 Lehtonen Päivi, PC-Tasanne101040
 Kujala Jari, Peyton Pool 2101040
 Kivistö Jari, Helmi Shakers101040
70.Siltanen Mika, Team Herttua 2202580
 Kivistö Jukka, Boolin Seiskat202580
72.Rauhanummi Marjatta, Helmen Keppiveikot3036120
73.Ikola Matti, Team Herttua 23033120
74.Tallgren Heta, PC-Tasanne4045160
 Rantanen Jarmo, Pub-Tikka ATK4045160
76.Nurminen Jaana, Pool Dixi5058200
77.Linden Marja, Pool Dixi6065240
78.Paldanius Piia, Pool Dixi70710280
79.Hirvonen Paula, Helmen Keppiveikot1001012400


 

Katso myös

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista

1. divisioonan pelaajien rankinglista

2. divisioonan pelaajien rankinglista

Maratontaulukko, vuodet 1990-2018

Sarjatasokohtaiset sarjataulukot ja pelaajien rankinglistat

Mestaruussarja
1. divisioona
2. divisioona

Päivän rankinglistat



Rankingien puoliväli- ja päätöstilanteet

2017-2018, kevät
2017-2018, syksy
2016-2017, kevät
2016-2017, syksy
2015-2016, kevät
2015-2016, syksy
2014-2015, kevät
2014-2015, syksy
2013-2014, kevät
2013-2014, syksy
2012-2013, kevät
2012-2013, syksy
2011-2012, kevät
2011-2012, syksy
2010-2011, kevät
2010-2011, syksy
2009-2010, kevät
2009-2010, syksy
2008-2009, kevät
2008-2009, syksy
2007-2008, kevät
2007-2008, syksy
2006-2007, kevät
2006-2007, syksy
2005-2006, kevät
2005-2006, syksy
2004-2005, kevät
2004-2005, syksy
2003-2004, kevät
2003-2004, syksy
2002-2003, kevät
2002-2003, syksy
2001-2002, kevät
2001-2002, syksy
2000-2001, kevät
2000-2001, syksy
1998-1999, kevät
1998-1999, syksy
1997-1998, kevät
1997-1998, syksy
1996-1997, kevät
1996-1997, syksy
1995-1996, kevät
1995-1996, syksy


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU