Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan Pool-liigan rankinglistat 2012-2013

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista 25.04.2013

 PelaajaOVH+E-EP
1.Heiskanen Aki, Playboys18180901954
2.Salonen Marko, Multsun Pantterit20164965248
3.Somero Sami, Hustlers20164905048
4.Kivelä Jesse, Pool Academy20164925348
5.Myllymäki Miikka, Pool Academy20146825642
6.Naparstok Ville, Team Mallasallas17134763739
7.Jukkola Aki, Hillo-1020137796339
8.Renard Alex, Hillo-1020137806639
9.Määttä Mika, Playboys13121643036
10.Räisänen Sami, Galaxie Losers17116725533
11.Mäkinen Pasi, Small Boys16106615730
12.Huttunen Jesse, Pool Academy17107686030
13.Fredriksson Jyri, Kolopojat201010817130
14.Lahti Markku, Galaxie Losers201010697030
15.Käpylä Harri, Kolopojat201010737930
16.Marjamäki Antti, Playboys1192502727
17.Keskinen Kauko, Playboys1293512927
18.Kiiski Kimmo, Team Mallasallas1596604427
19.Rossi Teemu, Hustlers1596614927
20.Saarenpää Markus, Team Mallasallas1596605527
21.Kaipainen Jukka, Hustlers1697615627
22.Määttä Sakari, Kolopojat20911687127
23.Laine Ville, Galaxie Losers1284493624
24.Pajula Rami, Galaxie Losers1486444424
25.Salmi Mikko, Hustlers1587585024
26.Hietanen Janne, Playboys1587535524
27.Kaikkonen Risto, Small Boys19811667924
28.Saariaho Sami, Siimaseuran Säkittäjät1376454421
29.Granat Nico, Team Mallasallas1578615421
30.Schmandt Dennis, Pool Academy1679566321
31.Valkila Toni, Hillo-10761322018
32.Lehtimäki Mika, Small Boys1064433118
33.Nuutio Tero, Hustlers1367484518
34.Korhonen Vesa, Team Mallasallas1468445018
35.Vehmaa Vesa, Small Boys1569465818
36.Korkiamäki Ville, BC Penthouse20614558718
37.AL-marayati Abbas, Hillo-10752292215
38.Hautamäki Pauli, Kolopojat853352915
39.Salonen Mika, Siimaseuran Säkittäjät954322615
40.Jylhä Timo, Multsun Pantterit954343115
41.Alanen Sakari, Multsun Pantterit1459505715
42.Ålander Jani, Multsun Pantterit18513577515
43.Poussa Kalle, Multsun Pantterit19514518315
44.Pulliainen Toni, Playboys642251812
45.Lahtinen Joonas, Hillo-101147384512
46.Keinonen Kari, Siimaseuran Säkittäjät1349395312
47.Jokinen Janne, BC Penthouse19415508812
48.Räsänen Sakari, Playboys43116129
49.Hupli Hannu, Siimaseuran Säkittäjät63322229
50.Lähteenmäki Matti, Pool Academy63321239
51.Jutila Jani, Hillo-1073422299
52.Sainio Juha, Small Boys1431142649
53.Laine Jani, BC Penthouse3211386
54.Nieminen Matti, Hillo-1082624336
55.Forsman Janne, Siimaseuran Säkittäjät82621336
56.Jokinen Jarkko, BC Penthouse112921506
57.Kaunisto Jaakko, Galaxie Losers1221031546
58.Kokko Markku, BC Penthouse1421226676
59.Takanen Mika, Small Boys110523
60.Loppela Kimmo, Siimaseuran Säkittäjät110533
61.Lepistö Tomi, Hustlers110543
 Kuusniemi Marko, Team Mallasallas110543
63.Kukkaisniemi Petri, Team Mallasallas211793
64.Kolkkinen Pepe, BC Penthouse4138183
65.Mantere Antti, Siimaseuran Säkittäjät71616333
66.Leppänen Pekka, Kolopojat71613303
67.Järvinen Olli, Siimaseuran Säkittäjät1211123553
68.Silfverberg Pasi, Pool Academy101350
 Kolehmainen Jussi, Kolopojat101350
 Harkki Juha, Kolopojat101350
71.Pihlman Pasi, Kolopojat101150
 Kyrönlahti Juha, Team Mallasallas101150
 Kivelä Pasi, Kolopojat101150
 Keskinen Rami, Kolopojat101150
75.Räisänen Jarmo, BC Penthouse101050
 Korhonen Niko, Siimaseuran Säkittäjät101050
77.Visakoivu Riku, Small Boys2024100
78.Hepo-oja Harri, Small Boys3033150
79.Laurila Markus, Galaxie Losers50510250
80.Perttunen Keijo, BC Penthouse7079350
81.Leskinen Timo, Siimaseuran Säkittäjät1001016500

Ylös

1. divisioonan pelaajien rankinglista 25.04.2013

 PelaajaOVH+E-EP
1.Gustafsson Jesse, PPP 120182983754
2.Ahvonen Petri, PPP 319172914351
3.Lehtinen Anssi, Frendit Team19145835742
4.Lehtinen Tom, BC/X20146845742
5.Lampela Johannes, PPP 120146835742
6.Heinonen Jari, PPP 316133733939
7.Saarela Ville, PPP 117134754439
8.Aarnio Seppo, NB-Team18135804639
9.Niemi Esa, Pool Fiction20137826039
10.Kaivonen Tero, PPP 314122673236
11.Harjunniemi Kari, Frendit Team17125744836
12.Styrman Mikko, Pool Fiction19118686433
13.Virta Olavi, NB-Team10100501430
14.Harkki Mika, Kolopojat 2201010757030
15.Laakkonen Mikko, Pool Fiction201010737130
16.Saarinen Kari, NB-Team1798586327
17.Pekkanen Pentti, Flying D19910617027
18.Rantanen Jarmo, Kolopojat 220911707727
19.Laikkamaa Heikki, BC/X20911707927
20.Tolonen Mika, Taka-91183492824
21.Luostarinen Jyrki, Taka-91385554424
22.Schavikin Rauno, PPP 31688616124
23.Tervanen Teemu, Multsun Pantterit 21789666024
24.Kumpulainen Juha, Multsun Pantterit 219811677024
25.Harainen Kalle, Kolopojat 219811607824
26.Tyyskä Antti, PPP 11073422521
27.Morelius Jan, Taka-91174464021
28.Kahilainen Esa, Frendit Team1477535021
29.Lindqvist Jari, BC/X18711627421
30.Launo Jan, Flying D19712617521
31.Torkkeli Juha, Taka-9761321518
32.Moilanen Jyrki, NB-Team862312318
33.Stenman Eerik, Multsun Pantterit 21266454418
34.Isoniemi Tomi, Taka-91266394918
35.Paasivirta Vesa, PPP 31367505018
36.Forsten Jyri, Taka-91367444918
37.Naumanen Kari, BC/X1569525818
38.Ahonen Pekka, Flying D1569445918
39.Hart Daniel, PPP 217611527118
40.Rautavuori Arto, Flying D18612547618
41.Rantanen Kati, Kolopojat 220614558818
42.Asikainen Toni, PPP 21156363915
43.Ruohonen Markus, NB-Team1257373915
44.Vilenius Jarno, NB-Team945343312
45.Stenman Mikko, Multsun Pantterit 21147305012
46.Hukka Rami, Taka-963323189
47.Kalho Mika, PPP 283519359
48.Hursti Ville, PPP 293626359
49.Änkö Markus, Pool Fiction123927509
50.Lunden Marko, PPP 21731446809
51.Leino Jari, Frendit Team1831547849
52.Alanen Kari, Frendit Team62417216
53.Lahtinen Hannu, BC/X62417236
54.Asikainen Jani, PPP 262418256
55.Saarikko Juho, Taka-972520316
56.Stenman Aki, Multsun Pantterit 282621366
57.Stenhammar Teemu, PPP 1102826436
58.Martikainen Kari-Pekka, PPP 2102824446
59.Tähti Jouni, PPP 3110513
60.Koiranen Mikko, Frendit Team110533
61.Ijäs Jyrki, Flying D110543
62.Kumpulainen Samuli, Multsun Pantterit 2211763
63.Haajanen Aripekka, NB-Team31212103
64.Hallfast Jonathan, PPP 131211143
65.Saarinen Ari, NB-Team3129133
66.Mäkelä Jesse, Frendit Team3126133
 Kantola Marko, Flying D3126133
68.Koskela Kari, Multsun Pantterit 261516283
69.Immonen Lauri, Pool Fiction81715393
70.Lähteenmäki Janne, BC/X101450
 Andrianova Lioubov, PPP 3101450
72.Kohtakorpi Tommi, Multsun Pantterit 2101350
73.Salo Juha, Flying D101250
74.Saren Jani, Kolopojat 2101150
75.Kivistö Jari, Multsun Pantterit 2101050
 Huttunen Kalle, Pool Fiction101050
77.Lepistö Tero, Frendit Team2026100
78.Lunden Mika, PPP 22024100
79.Rasinperä Petri, Multsun Pantterit 23035150
80.Honkanen Tihve, Flying D4046200

Ylös

2. divisioonan pelaajien rankinglista 27.04.2013

 PelaajaOVH+E-EP
1.Vuori Marko, Tampereen A-Kilta23212862663
2.Hirvonen Rauli, PC-Tasanne23203864360
3.Vankka Antti, Old Bronx28208986460
4.Kellokoski Juha, Pub Farmi28199916157
5.Myllykangas Pasi, Suoraman Pub21183794554
6.Himanen Juhani, Biljarditiimi261610876048
7.Järvinen Pauli, Tampereen A-Kilta16151602145
8.Kouki Tomi, Team Kädettömät271512876645
9.Asplund Teemu, Tampereen A-Kilta18144623642
10.Mesiranta Ville, Pub Farmi20146644942
11.Saarinen Jani, Old Bronx261412796842
12.Häkkinen Petri, Team Kädettömät281414748342
13.Elmur Rabiah, PPP 415132573039
14.Peltomaa Juha-Pekka, VTDT17134583339
15.Pihkala Vesa, PC-Tasanne18135623439
16.Enroth Seppo, PC-Tasanne18135594539
17.Vimpari Ari, Veruke22139685739
18.Pitkäranta Mika, PPP 4251312666239
19.Kettunen Juska, PC-Tasanne261313786339
20.Rinne Elmo, Siimaseuran Sankarit19127574836
21.Högman Ville, Pub Farmi21129655536
22.Hakkarainen Jouko, PPP 4261214707236
23.Jääskelä Petri, PPP 419118575333
24.Salovaara Pertti, Biljarditiimi20119645333
25.Laaksonen Tiina, Vastavirta211110636033
26.Impola Mika, Team Kädettömät251114727733
27.Koskimäki Hannu, Biljarditiimi251114687633
28.Hirvonen Jussi, Suoraman Pub15105453430
29.Savolainen Atte, Biljarditiimi16106474230
30.Sievers Sauli, Haraldin Keppiveikot17107523930
31.Hepo-oja Pentti, Veruke19109605430
32.Nyman Roni, Pub Farmi201010585130
33.Tykkyläinen Reijo, Pispalan Köö221012546830
34.Ruusuvuori Hannu, Old Bronx231013656430
35.Isokotamäki Janne, Veruke1394412627
36.Ylimäki Olli, PC-Tasanne1596454127
37.Palviainen Nico, Suoraman Pub1596414127
38.Järvinen Matti, PB Diesel1697524627
39.Kiuru Petteri, Old Bronx21912596727
40.Viitaniemi Jukka, Pispalan Köö21912536627
41.Kiiveri Aku, VTDT1082342224
42.Berry Sari, PB Diesel1183372624
43.Virta Joni, Suoraman Pub1284392824
44.Niemelä Timo, VTDT1688474324
45.Miskala Teemu, Siimaseuran Sankarit25817658424
46.Heinonen Lauri, Haraldin Keppiveikot1073332021
47.Virta Pentti, Tampereen A-Kilta1174373221
48.Nurminen Sami, VTDT1376363521
49.Järvenpää Aki, Team Kädettömät17710425521
50.Nieminen Esa, Siimaseuran Sankarit22715557221
51.Heikkilä Ilari, PB Diesel862261618
52.Putaja Mikko, Tampereen A-Kilta963291918
53.Hirvonen Ari, PB Diesel1064343018
54.Lindholm Lauri, Vastavirta1165293118
55.Tulonen Jukka, Biljarditiimi1165303318
56.Kaakkomäki Markku, Veruke17611405118
57.Nieminen Arto, Pispalan Köö18612385618
58.Talvio Kai, Siimaseuran Sankarit19613506018
59.Laaksonen Risto, PC-Tasanne651211115
60.Valkeejoki Antti, Vastavirta752231715
61.Walker Richard, Siimaseuran Sankarit853252115
62.Väänänen Patrik, Vastavirta853222015
63.Iloranta Juha, PB Diesel954272515
64.Käsnänen Toni, Vastavirta954242415
65.Ketola Juha-Pekka, Vastavirta1055273015
66.Nenonen Mikko, Pub Farmi1156343315
67.Kultalahti Mika, VTDT1156313315
68.Mattila Henri, Haraldin Keppiveikot1156313615
69.Paitula Martti, PB Diesel1156273315
70.Kemppainen Mikko, Siimaseuran Sankarit1257343515
71.Lahti Jani, VTDT1358334115
72.Mustonen Sanna, PB Diesel1358324315
73.Pasanen Tomi, Suoraman Pub1459374115
74.Halme Jorma, VTDT1459354615
75.Lahtinen Harri, Suoraman Pub15510375115
76.Ristilä Riku, Suoraman Pub15510365315
77.Karimaa Antti, PB Diesel18513446315
78.Lampinen Pasi, Tampereen A-Kilta743221912
79.Koskinen Jukka, Haraldin Keppiveikot743201912
80.Kalliomäki Eetu, Haraldin Keppiveikot945252512
81.Paavilainen Pasi, Pispalan Köö945222712
82.Mäkinen Mika, Veruke1248254012
83.Laine Jyrki, Biljarditiimi1349274712
84.Lehikoinen Kari, PC-Tasanne4311479
85.Antila Vesa, Haraldin Keppiveikot43113119
86.Tikkanen Otto, Haraldin Keppiveikot43112109
87.Lehtola Juho, Haraldin Keppiveikot43112119
88.Haavisto Jarno, Team Kädettömät53213159
89.Niskanen Arvo, Vastavirta73419219
90.Eskola Arto, Haraldin Keppiveikot83521269
91.Kaarela Janne, Haraldin Keppiveikot83518259
92.Seppänen Vesa, Haraldin Keppiveikot93628339
93.Ivanov Valtteri, Tampereen A-Kilta93624299
94.Taffes Jonas, Vastavirta93620319
95.Paasivirta Kirsi, PPP 4113828379
96.Virtanen Maija, Haraldin Keppiveikot123924399
97.Järvihaavisto Yrjö, Veruke1331021459
98.Viksten Mika, Tampereen A-Kilta220846
99.Kuukkula Rami, Pub Farmi42213136
100.Sundell Heikki, VTDT52315146
 Mustasilta Timo, Tampereen A-Kilta52315146
102.Karttunen Juhani, Suoraman Pub52316166
103.Majaniemi Mikko, Vastavirta52311146
104.Heinämäki Sami, PB Diesel62415186
105.Vilpas Henri, Old Bronx62417216
106.Uimonen Jori, PB Diesel72514256
107.Rehn Marek, Vastavirta92718316
108.Männistö Valtteri, Veruke102817346
109.Turunen Tapio, Pispalan Köö1721531646
110.Voutilainen Ari, Pub Farmi110413
 Mäkinen Jupo, Veruke110413
112.Tuominen Bruno, Pispalan Köö110423
 Onjukka Juha, PB Diesel110423
 Heinonen Janne, Pub Farmi110423
115.Rosenius Joonas, Haraldin Keppiveikot110433
 Nokelainen Mikko, Vastavirta110433
 Latvaniemi Tony, Haraldin Keppiveikot110433
 Hannukainen Harri, Haraldin Keppiveikot110433
 Aaltonen Pasi, Veruke110433
120.Kallionpää Timo, Old Bronx211753
121.Kurko Jonna, Old Bronx211763
122.Helminen Pauli, Old Bronx211573
123.Peura Mika, PB Diesel211463
124.Lehtonen Toni, Pub Farmi3129103
125.Vuorenmaa Katariina, Team Kädettömät3125103
 Soini Samuel, Haraldin Keppiveikot3125103
127.Häkkinen Juha, Veruke4137143
128.Paukkunen Mika, Vastavirta4136143
129.Neijonen Asko, Tampereen A-Kilta51410173
130.Silventoinen Pedro, Vastavirta6159233
131.Ranua Marko, Team Kädettömät71618243
132.Järventie Juuso, Siimaseuran Sankarit71614273
133.Aarnio Matti, Pispalan Köö81715313
134.Mikkonen Hannu, VTDT1111020433
135.Suuronen Hannu, Pispalan Köö1311217493
136.Sirviä Mirka, Haraldin Keppiveikot101340
 Siren Toni, Old Bronx101340
 Siirtola Nikolas, Haraldin Keppiveikot101340
139.Pulkkinen Jiri, Pub Farmi101240
 Juppala Aleksi, Vastavirta101240
 Jokinen Markku, Tampereen A-Kilta101240
 Helin Marko, Old Bronx101240
 Heikkilä Janne, VTDT101240
144.Vehmas Ville, Pub Farmi101140
 Soini Henry, Pispalan Köö101140
 Palmu Netta, Pub Farmi101140
 Niemi Juuso, VTDT101140
 Mäkelä Petri, Haraldin Keppiveikot101140
 Mustalahti Juhani, Tampereen A-Kilta101140
150.Kerminen Jose, Biljarditiimi101040
151.Vasama Matti, Pispalan Köö202380
 Nurminen Juha, PC-Tasanne202380
153.Kuukasjärvi Esa, Vastavirta4046160
154.Rosenius Marko, Tampereen A-Kilta5054200
155.Seppälä Toni, PPP 41601621640


 

Katso myös

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista

1. divisioonan pelaajien rankinglista

2. divisioonan pelaajien rankinglista

Maratontaulukko, vuodet 1990-2018

Sarjatasokohtaiset sarjataulukot ja pelaajien rankinglistat

Mestaruussarja
1. divisioona
2. divisioona

Päivän rankinglistat



Rankingien puoliväli- ja päätöstilanteet

2017-2018, kevät
2017-2018, syksy
2016-2017, kevät
2016-2017, syksy
2015-2016, kevät
2015-2016, syksy
2014-2015, kevät
2014-2015, syksy
2013-2014, kevät
2013-2014, syksy
2012-2013, kevät
2012-2013, syksy
2011-2012, kevät
2011-2012, syksy
2010-2011, kevät
2010-2011, syksy
2009-2010, kevät
2009-2010, syksy
2008-2009, kevät
2008-2009, syksy
2007-2008, kevät
2007-2008, syksy
2006-2007, kevät
2006-2007, syksy
2005-2006, kevät
2005-2006, syksy
2004-2005, kevät
2004-2005, syksy
2003-2004, kevät
2003-2004, syksy
2002-2003, kevät
2002-2003, syksy
2001-2002, kevät
2001-2002, syksy
2000-2001, kevät
2000-2001, syksy
1998-1999, kevät
1998-1999, syksy
1997-1998, kevät
1997-1998, syksy
1996-1997, kevät
1996-1997, syksy
1995-1996, kevät
1995-1996, syksy


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU