Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan Pool-liigan rankinglistat 2007-2008

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista 29.04.2008

 PelaajaOVLVH+E-EP
1.AL-marayati Abbas, Pool Whales1918101083536
2.Valkama Ville, Pool Whales1918101084436
3.Kaipainen Jukka, Galaxie Losers2118031186736
4.Heiskanen Aki, Playboys151500902230
5.Autero Einari, Pool Whales2115151096430
6.Räisänen Sami, Galaxie Losers2115061097630
7.Räsänen Sakari, Pool Sharks2014061048228
8.Lahti Markku, Galaxie Losers2114071068028
9.Kaikkonen Risto, Stag's Head2214081119828
10.Korhonen Vesa, Pool Sharks171304906226
11.Hietanen Janne, Playboys151203795024
12.Saariaho Sami, Siimaseuran Säkittäjät181107988322
13.Meriluoto Matias, Team Postik201109978222
14.Somero Sami, Boolin Seiskat201109878322
15.Jokinen Janne, BC Penthouse201109929522
16.Korkiamäki Ville, BC Penthouse22110111039722
17.Sallinen Janne, Team Postik141004724820
18.Laine Ville, PPP 1181008877720
19.Nikula Lari, PPP 12110011949820
20.Määttä Mika, Playboys13904684818
21.Mantere Markus, Boolin Seiskat13904705418
22.Mäkinen Pasi, Stag's Head17908777218
23.Jokinen Jari, Pool Fiction2290139110218
24.Pulliainen Toni, Playboys13823593916
25.Marjamäki Antti, Playboys11803604116
26.Limo Jukka, Boolin Seiskat12804635216
27.Keskinen Rami, Team Postik14806655716
28.Salonen Mika, Siimaseuran Säkittäjät16808706216
29.Pajula Rami, Pool Sharks198011769216
30.Laakkonen Mikko, Pool Fiction2280148811016
31.Hänninen Ari, Pool Whales8710421414
32.Nuutio Tero, Boolin Seiskat14707645314
33.Pihlman Pasi, PPP 1197012819314
34.Hautamäki Pauli, PPP 1197012829714
35.Sainio Juha, Stag's Head207013749914
36.Niemi Esa, Pool Fiction2170147811114
37.Jutila Jani, Boltsiboys2270158811314
38.Talvio Kari, Team Postik6600361112
39.Autero Samuli, Pool Whales7601402212
40.Tyrkkö Jussi, Playboys10613473112
41.Salonen Mika, Boltsiboys14608546912
42.Pekkanen Pentti, Boolin Seiskat15609696712
43.Jokinen Jarkko, BC Penthouse2160157310612
44.Kukkaisniemi Petri, Team Postik11506495310
45.Kokko Markku, BC Penthouse2150166811110
46.Iso-Herttua Päivö, Playboys640230258
47.Luostarinen Jyrki, Pool Whales840439408
48.Kaijasilta Tom, Galaxie Losers840432388
49.Panula Tuuliina, Pool Sharks1141637508
50.Forsman Janne, Siimaseuran Säkittäjät1040637518
51.Heinonen Jari, Pool Sharks1340947658
52.Laine Mika, Boltsiboys16401246828
53.Mäntyniemi Mika, Boltsiboys16401252898
54.Leskinen Timo, Siimaseuran Säkittäjät17401360918
55.Järvinen Olli, Siimaseuran Säkittäjät17401349978
56.Hepo-oja Harri, Stag's Head18401469998
57.Lähteenmäki Jussi, Boolin Seiskat630331336
58.Lehtinen Tom, Team Postik730433346
59.Hyyrö Heikki, Galaxie Losers730429346
60.Heinola Henri, Galaxie Losers830530406
61.Harhala Markus, Boltsiboys930639496
62.Ålander Jani, Siimaseuran Säkittäjät1030730516
63.Kuukkula Rami, Boltsiboys1130840616
64.Forsten Jyri, PPP 1320117134
65.Hupli Hannu, PPP 1620424294
66.Honkanen Tihve, Boolin Seiskat820633464
67.Keskinen Tomi, Team Postik920738464
68.Styrman Mikko, Pool Fiction202018601154
69.Laurila Markus, Galaxie Losers1100642
70.Vuori Jussi, Pool Fiction1100652
71.Huttunen Jesse, Pool Sharks2101972
72.Laine Jani, BC Penthouse210110112
73.Lahti Markus, Pool Whales310215142
74.Kiiveri Harri, Pool Whales31027172
75.Pehkonen Aino, Pool Sharks610523342
76.Rantala Mikko, BC Penthouse1001560
77.Hakola Pertti, Stag's Head1001460
78.Pärssinen Valtteri, Galaxie Losers1001360
 Kurppa Kalle, Team Postik1001360
 Immonen Lauri, Pool Fiction1001360
81.Tuominen Lasse, PPP 11001260
82.Nissinen Ilkka, BC Penthouse1001160
83.Virtanen Tapio, Stag's Head1001060
 Virtanen Jukka, Stag's Head1001060
85.Keinonen Kari, Team Postik600616360
86.Visakoivu Riku, Stag's Head700715420

Ylös

1. divisioonan pelaajien rankinglista 06.05.2008

 PelaajaOVLVH+E-EP
1.Käpylä Harri, Pub-Tikka2419051027038
2.Salonen Marko, Multsun Pantterit2418151025636
3.Rossi Teemu, PPP 22418061056436
4.Stenman Eerik, Multsun Pantterit221705985734
5.Määttä Sakari, Pub-Tikka2417071058134
6.Salmi Mikko, PC Herwood191603874632
7.Laakkonen Janne, VBK221615955332
8.Komppa Jaakko, ATC Käsipallo231517926630
9.Virta Olavi, NB-Team161402762528
10.Mäenpää Leevi, ATC Käsipallo181404855028
11.Saarikko Juho, Siimaseuran Säätäjät211407836828
12.Rouhiainen Olli, PPP 3231418927628
13.Valkila Toni, NB-Team181314794526
14.Toiviainen Teemu, VBK171304735826
15.Torkkeli Juha, Pikkuserkut2313010918426
16.Rantanen Jarmo, Pub-Tikka2413011908626
17.Huovinen Jarkko, VBK191216755224
18.Järvinen Pauli, PPP 2181206745224
19.Tuominen Santtu, PPP 3221219826724
20.Hukka Rami, Pikkuserkut2212010917124
21.Paasivirta Vesa, PPP 2161105725522
22.Ahonen Pekka, Boolin Poppoo2111010827522
23.Rantanen Teppo, Taka-9111010501120
24.Tanhuamäki Hannu, ATC Käsipallo161006615820
25.Poussa Kalle, Multsun Pantterit201028765220
26.Korpi Tommi, Pikkuserkut181008716220
27.Saarenpää Markus, Siimaseuran Säätäjät191009656720
28.Martikainen Kari-Pekka, PC Herwood211029697320
29.Haajanen Aripekka, NB-Team13832462716
30.Levänaho Tero, Taka-913805524016
31.Lahtinen Hannu, Pikkuserkut218013708816
32.Tervanen Teemu, Multsun Pantterit14707544714
33.Ilomäki Mikko, ATC Käsipallo14707495014
34.Nahkuri Veli-Pekka, VBK187110496714
35.Laaksonen Risto, PC-Tasanne217014608914
36.Virk Lavi, NB-Team9612351712
37.Tolpanniemi Tapani, Taka-912606424212
38.Rautavuori Arto, Boolin Poppoo14608475212
39.Juusela Ville, Siimaseuran Säätäjät14608455512
40.Harhala Janne, NB-Team17629546112
41.Kalho Mika, PC Herwood15609525912
42.Kiuru Jari, Pub-Tikka15609405712
43.Rajala Tauno, Siimaseuran Säätäjät166010536712
44.Tolonen Mika, Taka-9176011556712
45.Vaherto Ville, PPP 3186012657212
46.Hirvonen Rauli, PC-Tasanne216015629012
47.Fredriksson Jyri, Pub-Tikka6501281710
48.Saarinen Ari, NB-Team7502302310
49.Honka-Hallila Jussi, Taka-910505413610
50.Kumpulainen Juha, Multsun Pantterit10505323310
51.Juusela Marko, Taka-911506433910
52.Pursiainen Ilkka, Taka-912507395010
53.Jylhä Timo, Multsun Pantterit640227208
54.Määttä Manne, Pikkuserkut640225258
55.Klemetti Teppo, Siimaseuran Säätäjät840422278
56.Paasonen Aatto, PC Herwood17401345748
57.Schavikin Rauno, PPP 2430117126
58.Räsänen Kalle, Taka-9930629366
59.Laine Janne, PPP 31030732416
60.Katajala Aleksi, PC-Tasanne1130836516
61.Lunden Mika, PPP 214311033576
62.Kantola Marko, Boolin Poppoo14301142636
63.Enroth Seppo, PC-Tasanne14301131616
64.Kuusisto Sami, VBK32101054
65.Päivärinta Ilkka, PC Herwood32011084
66.Alanen Anssi, Boolin Poppoo420210164
67.Naskali Sami, PC Herwood520315194
68.Tamminen Mika, PPP 2620418274
69.Valtonen Ville, PPP 3620418284
70.Salminen Antti, VBK721416264
71.Aarnio Seppo, NB-Team1123627334
72.Virolainen Jyri, PPP 31021733404
73.Launo Jan, Boolin Poppoo920722424
74.Parpola Pekka, Pub-Tikka2101662
75.Kiltti Jukka, PC-Tasanne2101892
76.Forsman Jari, PC Herwood3111572
77.Rautiainen Jani, ATC Käsipallo2101592
78.Kannusmäki Virve, PPP 2410315172
79.Smolander Vesa, NB-Team410314172
80.Merikanto Timo, VBK41039182
81.Viitala Ville, ATC Käsipallo510411222
 Hursti Ville, PPP 2510411222
83.Björn Ville, Siimaseuran Säätäjät911724372
84.Strömberg Marko, PC-Tasanne1010922462
85.Berg Erik, ATC Käsipallo1010915472
86.Kalava Jari, PC-Tasanne13101225612
87.Haapio Paavo, Boolin Poppoo15101427732
88.Ennala Eemu, Boolin Poppoo1010000
89.Ylimäki Olli, PC-Tasanne1001450
 Siren Jani, Pikkuserkut1001450
 Pirttilahti Jari, Boolin Poppoo1001450
 Lehkonen Juha, Boolin Poppoo1001450
 Anttila Kari, Boolin Poppoo1001450
94.Pajunen Markus, Boolin Poppoo1001350
 Jarva Johanna, ATC Käsipallo1001350
96.Siurola Kristiina, Boolin Poppoo1001150
 Siiki Matti, Boolin Poppoo1001150
 Pietarinen Teuvo, PPP 32011150
 Kosola Jari, Boolin Poppoo1001150
 Järvinen Timo, PC-Tasanne1001150
101.Partanen Antero, Boolin Poppoo1001050
102.Pakarinen Pasi, Boolin Poppoo20022100
103.Henttinen Jussi, PC-Tasanne20021100
104.Pääskylä Juha, Boolin Poppoo30035150
 Grönroos Jere, PC Herwood30035150
106.Marjamäki Elisa, PC Herwood40045200
107.Lillkåll Peter, PPP 250054250
108.Laurila Ville, PC Herwood600611300
109.Luostarinen Olli-Pekka, Siimaseuran Säätäjät800812400

Ylös

2. divisioonan pelaajien rankinglista 13.05.2008

 PelaajaOVLVH+E-EP
1.Kivipensas Jari, PH Pool3329041246058
2.Kartonen Raine, Pub Lietsunkulma3427071227254
3.Virolainen Jussi, PH Pool3324091136648
4.Muikku Matti, BC FM3223091106446
5.Aarnio Kimmo, SaBi3122091067744
6.Isoniemi Tomi, Underdogs33220111107244
7.Naumanen Kari, BC/X3321012968342
8.Kotilahti Jussi, BC FM232012864040
9.Ruohonen Markus, Nokian 9-Team242004865540
10.Tönning Timi, BC FM2920091015440
11.Hemmilä Ville, BC/X241905895138
12.Laikkamaa Heikki, BC/X34190151029638
13.Palosaari Markus, PB Diesel3419015959638
14.Sipponen Hannu, BC Pussikarhut261808935436
15.Vesa Timo, Pub Lietsunkulma33180151028636
16.Niikkonen Ari, Nokian 9-Team221714774334
17.Ristolainen Juha, Herttuatar221705764034
18.Saarinen Kari, Nokian 9-Team231706784834
19.Mustonen Sanna, PB Diesel2817011916834
20.Purho Antti, SaBi3017112847434
21.Heikkilä Ilkka, Underdogs3017013878134
22.Kettunen Juska, Herttuatar3417116959434
23.Helin Mika, Darra-Q34170171049334
24.Lähteenmäki Janne, BC/X221606735732
25.Miettinen Jan, BC Pussikarhut241608826032
26.Ronkanen Esamatti, Hirvenpää241608736132
27.Vehmaa Vesa, Hirvenpää2716011817832
28.Tykkyläinen Reijo, Pispalan Köö241509735630
29.Yli-Ojanperä Jaakko, BC Pussikarhut241509776830
30.Paitula Martti, Underdogs3015015858630
31.Kettunen Iikka, Herttuatar33150188310330
32.Jantunen Alex, BC Pussikarhut2414010707028
33.Järvinen Matti, PB Diesel2914015849028
34.Johansson Tero, BC FM191306644026
35.Kahilainen Esa, Frendit Team241329725926
36.Karttunen Juhani, Suoraman Pub2513012767326
37.Myllykangas Pasi, Suoraman Pub2913016809326
38.Huusko Niko, BC FM191207644924
39.Heinonen Janne, Darra-Q2212010645524
40.Hännikäinen Lassi, Turba2312011586524
41.Kulmala Esa, Suoraman Pub2612014777324
42.Salonen Pentti, Pub Lietsunkulma2612014708024
43.Karimaa Antti, PB Diesel3012018829424
44.Lepistö Tero, Frendit Team3212119839424
45.Lahtinen Harri, Suoraman Pub32120207610424
46.Moilanen Jyrki, Nokian 9-Team151104542722
47.Lunden Hannu, SaBi161105533622
48.Kakkonen Jani, Hirvenpää2111010666022
49.Tuomikoski Teemu, Metyyli2211011596622
50.Kivipensas Tapio, PH Pool2411013747322
51.Nieminen Esa, Turba2911018779222
52.Korkiakangas Joonas, Herttuatar3211021839822
53.Solavuori Janne, PH Pool131003443520
54.Nieminen Marko, Pispalan Köö2010010576020
55.Nieminen Arto, Pispalan Köö2310013656620
56.Salonen Pertti, SaBi15906454218
57.Iloranta Juha, Hirvenpää15906474518
58.Sinkkilä Janne, Nokian 9-Team18909515118
59.Heikkilä Ilari, Underdogs19919495018
60.Seppänen Vesa, Darra-Q199010485018
61.Lindqvist Jari, BC/X209011575918
62.Elonen Eero, Metyyli239014636818
63.Tsääro Elmer, Frendit Team3091207010018
64.Hänninen Jussi, Veruke11812371716
65.Väänänen Reima, Nokian 9-Team13805433016
66.Hintsanen Sami, Darra-Q16808474316
67.Kauppila Jyrki, SaBi16808485216
68.Heikkilä Janne, Metyyli188010535916
69.Järventie Juuso, Darra-Q238015587416
70.Peltomaa Juha-Pekka, Metyyli278217638316
71.Hepo-oja Pentti, Veruke308121619816
72.Sundell Heikki, Metyyli16718424514
73.Mäkinen Jupo, Veruke9603312412
74.Mäntylä Esa, Nokian 9-Team13607393712
75.Kuronen Toni, Hirvenpää166010354912
76.Akkanen Esa, Underdogs166010355112
77.Ruutana Jarmo, Pub Lietsunkulma186012465812
78.Isokotamäki Janne, Veruke550020610
79.Montonen Harri, BC FM6501231310
80.Lehtinen Anssi, Frendit Team6501231410
81.Johansson Jarkko, Suoraman Pub8503262210
82.Elmur Rabiah, Turba11506333210
83.Alanen Kari, Frendit Team13508344010
84.Kaakkomäki Markku, Veruke155010335010
85.Järvi Matti, BC Pussikarhut195014436610
86.Pesonen Timo, Frendit Team225116407510
87.Määttänen Ali, Darra-Q740316208
88.Iivonen Pasi, Veruke1240833388
89.Siuko Juuso, Metyyli1341827398
90.Kukkola Jukka, BC Pussikarhut19401540688
91.Viitaniemi Jukka, Pispalan Köö23401947868
92.Achren Anne, Turba26402245958
93.Tupala Juha, Pub Lietsunkulma33001266
94.Törhönen Marko, Herttuatar530217146
95.Turpeinen Risto, SaBi530215156
96.Viertola Pasi, Hirvenpää630317146
97.Ilves Antti, Nokian 9-Team630315196
98.Vasama Matti, Pispalan Köö730418186
99.Mujic Ekrem, Turba830525266
100.Andersson Pauli, Pispalan Köö830517266
101.Niskanen Henri, PH Pool930623286
102.Laihonen Pasi, PH Pool1030726326
103.Turunen Tapio, Pispalan Köö1030719336
104.Tammipuu Christian, Turba1230926446
105.Eräsalo Jarkko, Veruke14301131496
106.Mikkola Arttu, Pub Lietsunkulma2200824
 Leino Jari, Frendit Team2200824
108.Kopra Ismo, Frendit Team2200834
109.Seppälä Jari, Turba420213144
 Paldanius Piia, PB Diesel420213144
111.Vimpari Ari, Hirvenpää520315144
112.Issakainen Pekka, Underdogs520311144
113.Martti Eevamari, Herttuatar520311154
114.Marnela Mikko, SaBi620415174
115.Patrikainen Arto, Pispalan Köö620413194
116.Mäkinen Kari, Pispalan Köö620412204
117.Marttila Juha-Pekka, PH Pool720519234
118.Koivula Vesa, SaBi720517254
119.Äijälä Risto, Veruke920723314
120.Hirvonen Jussi, Suoraman Pub920719314
121.Hiltunen Pentti, Metyyli15211229544
122.Järvihaavisto Yrjö, Veruke14201226514
123.Kaseva Sirpa, Turba14201223524
124.Suojanen Otto, BC FM1100412
125.Mäkelä Juha, Herttuatar1100422
 Loukkola Jani, Hirvenpää1100422
 Heinonen Ilkka, Veruke1100422
 Hartikainen Petteri, Hirvenpää1100422
129.Lepola Janne, PB Diesel1100432
 Bergbom Raimo, BC/X1100432
 Ardalan Shahvyar, Frendit Team1100432
132.Salhoja Esa, Hirvenpää2101752
 Hauhia Jukka, Suoraman Pub2101752
134.Vlasov Mikko-Pekka, PB Diesel2101772
135.Vilenius Jarno, Nokian 9-Team2101552
136.Lampinen Jussi, SaBi2101672
 Heinämäki Marko, PB Diesel2101672
138.Puranen Arto, Pub Lietsunkulma2101572
139.Lindberg Kimmo, SaBi2101462
 Karppinen Juha, Darra-Q2101462
141.Ronkanen Ilpo, Hirvenpää2101472
142.Lahtinen Markku, Pub Lietsunkulma3102682
143.Merta Juhana, BC FM31027112
144.Isherwood David, SaBi41038142
145.Spännäri Marko, PH Pool610510212
146.Liimatainen Ville, Darra-Q810714282
147.Mutanen Martti, Pispalan Köö910811322
148.Bass Charlie, Darra-Q1001340
149.Ruusuranta Toni, PH Pool1001240
 Ruunila Tiia, Underdogs1001240
 Kotiranta Esa, Veruke1001240
 Kopra Sari, Frendit Team1001240
 Kautto Antti, BC FM1001240
 Aittokallio Eemeli, Hirvenpää1001240
155.Törhönen Sanna, Herttuatar2011140
 Tapak Natzie, Turba1001140
 Sillantie Janne, Veruke1001140
 Risku Pasi, Turba1001140
 Kuorikoski Sakari, Veruke1001140
 Jussila Mika, Suoraman Pub1001140
 Ihalainen Timo, Hirvenpää1001140
162.Vähänen Pasi, Pub Lietsunkulma1001040
 Viitanen Kimmo, Underdogs1001040
 Savola Lauri, Veruke1001040
 Niemi Jukka, Pub Lietsunkulma1001040
 Kervinen Pertti, Turba1001040
 Heinola Joni, Hirvenpää1001040
 Haavisto Mika, Pub Lietsunkulma1001040
169.Koivumäki Jukka, SaBi2002680
170.Kyllinen Juha, PB Diesel2002580
 Kallio Ilkka, BC/X2002580
172.Tuiskunen Janne, Herttuatar2002480
 Pihlajamäki Mikko, Suoraman Pub2002480
 Mikkola Juha, Metyyli2002480
175.Tahkola Mikko, BC FM2002380
 Sillanpää Mika, Suoraman Pub2002380
 Mähönen Veikko, Veruke2002380
 Holmgren Petri, Pub Lietsunkulma2002380
179.Heinonen Harri, Turba2002080
180.Savolainen Atte, Frendit Team30036120
181.Hakulinen Toni, PB Diesel40045160
182.Suomalainen Kiti, Turba40042160
183.Haverinen Timo, Hirvenpää50057200
184.Lemivaara Jari, Veruke60067240
185.Ovaska Tero, Pub Lietsunkulma901815320


 

Katso myös

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista

1. divisioonan pelaajien rankinglista

2. divisioonan pelaajien rankinglista

Maratontaulukko, vuodet 1990-2018

Sarjatasokohtaiset sarjataulukot ja pelaajien rankinglistat

Mestaruussarja
1. divisioona
2. divisioona

Päivän rankinglistat



Rankingien puoliväli- ja päätöstilanteet

2017-2018, kevät
2017-2018, syksy
2016-2017, kevät
2016-2017, syksy
2015-2016, kevät
2015-2016, syksy
2014-2015, kevät
2014-2015, syksy
2013-2014, kevät
2013-2014, syksy
2012-2013, kevät
2012-2013, syksy
2011-2012, kevät
2011-2012, syksy
2010-2011, kevät
2010-2011, syksy
2009-2010, kevät
2009-2010, syksy
2008-2009, kevät
2008-2009, syksy
2007-2008, kevät
2007-2008, syksy
2006-2007, kevät
2006-2007, syksy
2005-2006, kevät
2005-2006, syksy
2004-2005, kevät
2004-2005, syksy
2003-2004, kevät
2003-2004, syksy
2002-2003, kevät
2002-2003, syksy
2001-2002, kevät
2001-2002, syksy
2000-2001, kevät
2000-2001, syksy
1998-1999, kevät
1998-1999, syksy
1997-1998, kevät
1997-1998, syksy
1996-1997, kevät
1996-1997, syksy
1995-1996, kevät
1995-1996, syksy


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU