Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

Pirkanmaan Pool-liigan rankinglistat 1995-1996

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista 18.04.1996

 PelaajaOVH+E-EP
1.Lehtimäki Mika, Biljardi-Kahvio 116151632030
2.Keskinen Kauko, Playboys 117152632330
3.Hartikainen Marko, Biljardi-Kahvio 118153662730
4.Kaikkonen Risto, Small Boys17134633226
5.Dahlberg Timo, Flyboys Squadron18135643526
6.Heiskanen Aki, Playboys 116124583024
7.Alanen Sakari, Playboys 116124563024
8.Lantz Juha, Wall Street Pool18126594324
9.Hakala Jari, All Right 118126564624
10.Vuori Marko, Playboys 214113512922
11.Sallinen Janne, Flyboys Squadron15105483720
12.Paasivirta Tommi, Peyton Pool1798544418
13.Parviainen Veikko, Pyynikin Portti1798465218
14.Jurva Jani, Wall Street Pool880321116
 Jokinen Mika, Flyboys Squadron880321116
16.Mäkinen Pasi, Small Boys1183382816
17.Rowland Kevin, Biljardi-Kahvio 11587434016
18.Rantanen Teppo, Biljardi-Kahvio 1871291614
19.Virta Olavi, Jackpot1275383214
20.Keskinen Kalevi, Playboys 21679454714
21.Kumpulainen Juha, All Right 118711475514
22.Keskinen Tomi, Peyton Pool18711415314
23.Marjamäki Lauri, Playboys 2963312112
24.Hakola Pertti, Small Boys1165313212
25.Marjamäki Antti, Playboys 165121810
26.Järvinen Pauli, Playboys 1651211310
27.Sainio Juha, Flyboys Squadron1055272710
28.Moilanen Heikki, Jackpot1055272810
29.Salomäki Jari, Jackpot1257313610
30.Kortelainen Jouni, Biljardi-Kahvio 11358344010
31.Kaipainen Jukka, Pyynikin Portti17512375310
32.Virtanen Janne, Small Boys18513386610
33.Nieminen Viljo, Playboys 14401638
34.Niemelä Ari, Wall Street Pool5411878
35.Haajanen Kimmo, Jackpot104627298
36.Laakkonen Janne, Wall Street Pool104627308
37.Purolainen Mika, Wall Street Pool104626308
38.Leppänen Simo, Jackpot104623338
39.Tuominen Janne, Peyton Pool114726378
40.Suonio Petteri, Pyynikin Portti114722378
41.Palonen Mika, Flyboys Squadron1441031488
42.Pulliainen Toni, Playboys 253217156
43.Toiviainen Teemu, Wall Street Pool53213146
44.Petäjäjärvi Arto, Flyboys Squadron63318176
45.Nahkuri Veli-Pekka, Wall Street Pool73419206
46.Autero Samuli, Jackpot103722366
47.Paasivirta Vesa, Peyton Pool3211064
48.Silkamo Tommi, Playboys 242210114
49.Väyrynen Jani, Playboys 24228114
50.Mäntyniemi Ari, Small Boys62415214
51.Hast Harri, Pyynikin Portti72515254
52.Lehtinen Tom, Peyton Pool72513244
53.Arnsted Peter, Wall Street Pool82624284
54.Jylhä Timo, All Right 182619304
55.Koskela Kari, All Right 192719324
56.Ijäs Jyrki, Pyynikin Portti92711314
57.Hemmilä Ville, Flyboys Squadron110412
58.Salmela Marko, Peyton Pool110422
59.Visakoivu Riku, Playboys 2110432
60.Railo Pekka, Peyton Pool211772
61.Laasonen Jan, Small Boys312792
62.Talvio Kari, Playboys 23127112
63.Järvensivu Marko, Playboys 241311132
64.Jokisalo Pasi, Jackpot4135152
65.Auvinen Mika, Playboys 26158232
66.Vlasov Mikko-Pekka, Pyynikin Portti8178302
67.Ålander Jani, All Right 191817332
68.Poussa Kalle, All Right 191812342
69.Mäkinen Jupo, Pyynikin Portti101240
 Muurinen Kim, Playboys 2101240
 Kalliomäki Jari, Pyynikin Portti101240
72.Tirkkonen Kyösti, Peyton Pool101140
 Poussa Jarmo, All Right 1101140
 Pihkala Vesa, Jackpot101140
 Kataja Petri, Wall Street Pool101140
76.Vlasov Pertti, Pyynikin Portti101040
 Keskinen Rami, Peyton Pool101040
78.Tamminen Sami, Playboys 1202580
 Järvenpää Jari, Playboys 2202580
80.Takanen Mika, Small Boys202480
81.Viljamaa Eero, Peyton Pool202280
 Marjeta Jouni, Small Boys202280
 Kortelainen Hannu, Biljardi-Kahvio 1202280
84.Leppänen Iiro, Small Boys202080
85.Vähäkoski Petri, Jackpot3036120
 Auvinen Marko, Playboys 23036120
87.Asp Ari, Playboys 15055200
88.Alanko Jari, Peyton Pool80812320

Ylös

1. divisioonan pelaajien rankinglista 11.04.1996

 PelaajaOVH+E-EP
1.Autero Topi, Biljardi-Kahvio 21312138924
2.Launo Jan, SVLTO13112331722
3.Järvinen Olli, PiPU14113381922
4.Valkeisenmäki Tero, Forssin Alku14113371522
5.Lampinen Teemu, Reilukerho14104352520
6.Kantonen Marko, Forssin Alku1495332218
7.Vahvanen Timo, Forssin Alku1183281416
8.Heinonen Jari, Biljardi-Kahvio 21385292516
9.Mikkolainen Markku, Reilukerho1174261614
10.Lampinen Panu, Reilukerho1275241814
11.Ikonen Kari, SVLTO1376262614
12.Naparstok Ville, Hot Boys1376212014
13.Lunden Mari, Biljardi-Kahvio 21477332714
14.Salonen Mika, All Right 21477302714
15.Leponiemi Marko, All Right 276119812
16.Bergbom Leif, PubNik1165242112
17.Rautavuori Arto, SVLTO1367222712
18.Larmila Vili, Forssin Alku55015410
19.Rasinperä Petri, All Right 2752161210
20.Hiljanen Juha, All Right 2954181410
21.Panula Tuuliina, PiPU1156182310
22.Kuusniemi Marko, Hot Boys1257172410
23.Aronen Sami, Hot Boys1358162910
24.Mantere Markus, SVLTO84415188
25.Heikkilä Tero, PiPU94517178
26.Mantere Antti, Reilukerho94515168
27.Rantanen Tapani, PiPU114720238
28.Welling Tommi, Biljardi-Kahvio 2330906
29.Vuolli Juha-Matti, PubNik431956
30.Poskiparta Jani, Biljardi-Kahvio 273411156
31.Bergbom Peter, PubNik123916276
32.Niskanen Henri, PubNik220604
33.Oksanen Jari, Biljardi-Kahvio 2321674
34.Stenman Eerik, All Right 262412144
35.Siren Jani, PiPU72513164
36.Kerhola Pasi, Hot Boys72510194
37.Salonen Marko, All Right 27259154
38.Sänger Jouni, Hot Boys7256184
39.Mäkitalo Harri, Reilukerho102816254
40.Varjoranta Jouni, Hot Boys110302
41.Lahtinen Sakari, PubNik110312
42.Hakola Pasi, PubNik110322
43.Naarajärvi Jussi, Forssin Alku211432
44.Suhonen Ari, SVLTO4136112
45.Marnela Ilkka, PiPU4135102
46.Bergbom Jani, PubNik4135112
47.Malinen Harri, Forssin Alku5145142
48.Saastamoinen Mika, PubNik71611202
49.Korkeakallio Mika, PubNik7168202
50.Poskiparta Mauri, PubNik101230
 Pessa Teemu, Hot Boys101230
 Giouzelis Markos, Hot Boys101230
53.Kämäräinen Mikko, PubNik101130
 Kortelainen Mika, Biljardi-Kahvio 2101130
 Bergbom Raimo, PubNik101130
56.Rantalaiho Heikki, Hot Boys101030
 Palomäki Marko, PubNik101030
 Niemi Sakari, PubNik101030
 Lahtinen Petri, SVLTO101030
 Forsberg Jouni, All Right 2101030
 Airas Jouko, Forssin Alku101030
62.Saukko Juha, PubNik202160
63.Viita Heikki, All Right 2202060
 Laurila Olli, Biljardi-Kahvio 2202060
65.Saarinen Janne, All Right 2303290
66.Alanen Anssi, SVLTO4044120
67.Jokipakka Juha, Forssin Alku4041120

Ylös

2. divisioonan pelaajien rankinglista 11.04.1996

 PelaajaOVH+E-EP
1.Katajisto Vesa, Bad Makers1212036924
2.Jalomäki Timo, Koti Krouvi12111341222
3.Käpylä Harri, Pub-Tikka1192301118
4.Laakso Pauli, Bad Makers1293321118
5.Keinonen Kari, Rubens1284291616
6.Syren Marko, Bad Makers1284292216
7.Hepo-oja Harri, Kalevan Helmi972231214
8.Nieminen Timo, Kalevan Helmi1174232014
9.Telilä Markus, Bad Makers1275292114
10.Virolainen Jyri, Koti Krouvi1275272614
11.Hännikäinen Leo, Pub-Tikka963201412
12.Leppänen Pekka, Pub-Tikka1064231812
13.Saarela Timo, Pub-Tikka1064221612
14.Tykkyläinen Reijo, Haulin Pussittajat1064212012
15.Salo Juha, Kalevan Helmi1165242112
16.Niemi Jukka, Kalevan Helmi75219910
17.Rokkanen Timo, Haulin Pussittajat1055191810
18.Backman Pentti, Rubens1257192710
19.Kuokkanen Reijo, Rubens94518198
20.Ahonen Pekka, Kalevan Helmi4311076
21.Salo Jouko, Rubens73415156
22.Takala Minna, Koti Krouvi73410146
23.Liedes Asta, Kalevan Helmet123916316
24.Rytkönen Eino, Pub-Tikka422694
25.Koskinen Kalle, Haulin Pussittajat5237134
26.Haapanen Kari, Kalevan Helmi62412124
27.Murtola Tommi, Haulin Pussittajat110302
 Ervast Timo, Pub-Tikka110302
 Anttila Toni, Pub-Tikka110302
30.Valpas Matti, Haulin Pussittajat110312
 Suvanto Tommi, Pub-Tikka110312
32.Kaarela Risto, Kalevan Helmet110322
33.Nieminen Arto, Haulin Pussittajat211332
34.Harsia Riku, Kalevan Helmet211342
35.Pääkkönen Jari, Haulin Pussittajat211352
36.Koivisto Leo, Haulin Pussittajat312472
 Halonen Jarmo, Haulin Pussittajat312472
38.Lehtonen Marko, Rubens5149122
39.Nieppola Janne, Koti Krouvi5145132
40.Nurminen Juha, Koti Krouvi6159152
41.Rantanen Hanna, Kalevan Helmet9189262
42.Laakkonen Riitta, Kalevan Helmet101913272
43.Mutanen Martti, Haulin Pussittajat101130
 Kärnä Alpo, Pub-Tikka101130
45.Salmela Jukka, Haulin Pussittajat101030
 Ronkanen Jaana, Kalevan Helmet101030
 Nikkinen Kauko, Kalevan Helmet101030
 Hyötynen Vesa, Haulin Pussittajat101030
49.Laurikainen Tommi, Haulin Pussittajat202160
50.Lindlöf-Shehu Marina, Rubens303090
51.Asunen Seija, Kalevan Helmet4041120
52.Mäkinen Kari, Haulin Pussittajat6067180
53.Jouttijärvi Sauli, Koti Krouvi6064180
54.Helminen Satu, Kalevan Helmet8083240


 

Katso myös

Mestaruussarjan pelaajien rankinglista

1. divisioonan pelaajien rankinglista

2. divisioonan pelaajien rankinglista

Maratontaulukko, vuodet 1990-2018

Sarjatasokohtaiset sarjataulukot ja pelaajien rankinglistat

Mestaruussarja
1. divisioona
2. divisioona

Päivän rankinglistat



Rankingien puoliväli- ja päätöstilanteet

2017-2018, kevät
2017-2018, syksy
2016-2017, kevät
2016-2017, syksy
2015-2016, kevät
2015-2016, syksy
2014-2015, kevät
2014-2015, syksy
2013-2014, kevät
2013-2014, syksy
2012-2013, kevät
2012-2013, syksy
2011-2012, kevät
2011-2012, syksy
2010-2011, kevät
2010-2011, syksy
2009-2010, kevät
2009-2010, syksy
2008-2009, kevät
2008-2009, syksy
2007-2008, kevät
2007-2008, syksy
2006-2007, kevät
2006-2007, syksy
2005-2006, kevät
2005-2006, syksy
2004-2005, kevät
2004-2005, syksy
2003-2004, kevät
2003-2004, syksy
2002-2003, kevät
2002-2003, syksy
2001-2002, kevät
2001-2002, syksy
2000-2001, kevät
2000-2001, syksy
1998-1999, kevät
1998-1999, syksy
1997-1998, kevät
1997-1998, syksy
1996-1997, kevät
1996-1997, syksy
1995-1996, kevät
1995-1996, syksy


SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU