Pirkanmaan Pool ry.

SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU  


 

VBK

Runkosarjassa kaudella 2017-2018 joukkuetta edustaneet:

 PelaajaOVH+E-EP
22.Laakkonen Janne15132693439
26.Huovinen Jarkko16124695036
27.Toiviainen Teemu19127806036
51.Puotiniemi Mikko1275474321
62.Nahkuri Veli-Pekka954333215
68.Niskanen Teemu1046344112
74.Kunnola Pekka3301589
88.Puotiniemi Eemeli62420246
90.Suihko Ville62418266
93.Niska Mikko1221034556
98.Laihonen Pasi110523
103.Merikanto Timo31210113

Ylös

21.09.2017:GP Diesel- VBK0-4 (11-20) 
26.09.2017:VBK- BK Nekala 21-3 (13-18) 
03.10.2017:TVB Blues- VBK2-2 (16-16) 
10.10.2017:VBK- Team Kädettömät2-2 (15-14) 
17.10.2017:VBK- Ratsumestari 12-2 (14-15) 
24.10.2017:Tampereen A-Kilta- VBK3-1 (18-9) 
31.10.2017:VBK- Old Bronx 13-1 (18-12) 
07.11.2017:Bar Backyard Pool- VBK3-1 (19-12) 
14.11.2017:AP9- VBK3-1 (18-14) 
21.11.2017:VBK- PPP 41-3 (13-17) 
28.11.2017:BC Penthouse- VBK1-3 (11-18) 
12.12.2017:Pool Fiction- VBK2-2 (14-12) 
14.12.2017:VBK- Siimaseuran Sankarit2-2 (12-12) 
19.12.2017:Suoraman Pub 1- VBK0-4 (8-20) 
11.01.2018:VBK- GP Diesel3-1 (17-16) 
16.01.2018:BK Nekala 2- VBK2-2 (16-15) 
23.01.2018:VBK- TVB Blues3-1 (16-11) 
30.01.2018:Team Kädettömät- VBK2-2 (10-17) 
06.02.2018:Ratsumestari 1- VBK1-3 (11-18) 
13.02.2018:VBK- Tampereen A-Kilta3-1 (19-10) 
20.02.2018:Old Bronx 1- VBK1-3 (12-17) 
12.03.2018:VBK- Bar Backyard Pool3-1 (18-13) 
13.03.2018:VBK- AP93-1 (18-13) 
20.03.2018:PPP 4- VBK3-1 (15-14) 
27.03.2018:VBK- BC Penthouse2-2 (14-15) 
10.04.2018:VBK- Pool Fiction2-2 (15-13) 
17.04.2018:Siimaseuran Sankarit- VBK2-2 (18-14) 
24.04.2018:VBK- Suoraman Pub 13-1 (16-10) 


 

Katso myös

Yksityiskohtaiset ottelutilastot

Liigajoukkue-esittelyt




SEURA | LIIGAINFO | JOUKKUEET | OTTELUOHJELMAT | SARJATAULUKOT | RANKINGLISTAT | TIEDOTTEET | KESKUSTELU